Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Bezpłatne badania mammograficzne w powiecie brzeskim

Bezpłatne badania mammograficzne w powiecie brzeskim

Już w sierpniu kolejna okazja na nadania mammograficzne wykonywane objazdowo w “mammobusie” na terenie naszego powiatu – to bardzo dobra wiadomość dla mieszkanek powiatu brzeskiego.

Mammografia – skorzystaj, bo warto! Mammografia jest szansą na wczesne wykrycie raka piersi oraz innych nieprawidłowości. Powinna być wykonywane regularnie przez kobiety po 40 roku życia. Pacjentka sama powinna upominać się po skierowanie na mammografię u swojego ginekologa.

Mammografia jest bardzo prostym i dość szybkim badaniem, które nie zajmie dużo czasu, a za to może dać naprawdę wiele. Dzięki badaniom można wykryć komórki rakowe w piersi nawet w początkowej fazie, kiedy leczenie jest najskuteczniejsze. Im wcześniejsza diagnoza – tym większe szanse na wygranie walki z tą straszną chorobą. Są to poważne sprawy, o które warto zadbać wcześniej.

Na sierpień zaplanowano kolejne badania na terenie powiatu brzeskiego. W lipcu ekipa mammobusu prowadziła badania m.in. w Borzęcinie i Jurkowie.

Harmonogram badań:
– 6 sierpnia IWKOWA, Przychodnia
– 6 sierpnia SZCZEPANÓW, Remiza OSP
– 8 sierpnia CZCHÓW, Przychodnia
– 9 sierpnia PORĄBKA USZEWSKA, OSP

Dodatkowe informacje oraz rejestracja pod nr tel.: 12/633-02-18.

Badania będą wykonywane w godzinach 9:00-16:00. Z badań mogą skorzystać panie urodzone w latach 1943-1962, czyli w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy z takich badań nie korzystały. Dodatkowo każda z tych pań może zaprosić młodszą panią – powyżej 40 lat, która dzięki temu również może bezpłatnie wykonać mammografię.

Badania realizuje Centrum Medyczne Maszachaba z Krakowa. Centrum Medyczne Maszachaba dysponuje kilkoma pojazdami typu mammobus specjalnie przystosowanymi do wykonywania badań mammograficznych. Mammobusy pracują głównie przy realizacji programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

IB/ maszachaba.com.pl/

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast