Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Bezpłatne badania mammograficzne w powiecie brzeskim

Bezpłatne badania mammograficzne w powiecie brzeskim

Już w sierpniu kolejna okazja na nadania mammograficzne wykonywane objazdowo w “mammobusie” na terenie naszego powiatu – to bardzo dobra wiadomość dla mieszkanek powiatu brzeskiego.

Mammografia – skorzystaj, bo warto! Mammografia jest szansą na wczesne wykrycie raka piersi oraz innych nieprawidłowości. Powinna być wykonywane regularnie przez kobiety po 40 roku życia. Pacjentka sama powinna upominać się po skierowanie na mammografię u swojego ginekologa.

Mammografia jest bardzo prostym i dość szybkim badaniem, które nie zajmie dużo czasu, a za to może dać naprawdę wiele. Dzięki badaniom można wykryć komórki rakowe w piersi nawet w początkowej fazie, kiedy leczenie jest najskuteczniejsze. Im wcześniejsza diagnoza – tym większe szanse na wygranie walki z tą straszną chorobą. Są to poważne sprawy, o które warto zadbać wcześniej.

Na sierpień zaplanowano kolejne badania na terenie powiatu brzeskiego. W lipcu ekipa mammobusu prowadziła badania m.in. w Borzęcinie i Jurkowie.

Harmonogram badań:
– 6 sierpnia IWKOWA, Przychodnia
– 6 sierpnia SZCZEPANÓW, Remiza OSP
– 8 sierpnia CZCHÓW, Przychodnia
– 9 sierpnia PORĄBKA USZEWSKA, OSP

Dodatkowe informacje oraz rejestracja pod nr tel.: 12/633-02-18.

Badania będą wykonywane w godzinach 9:00-16:00. Z badań mogą skorzystać panie urodzone w latach 1943-1962, czyli w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy z takich badań nie korzystały. Dodatkowo każda z tych pań może zaprosić młodszą panią – powyżej 40 lat, która dzięki temu również może bezpłatnie wykonać mammografię.

Badania realizuje Centrum Medyczne Maszachaba z Krakowa. Centrum Medyczne Maszachaba dysponuje kilkoma pojazdami typu mammobus specjalnie przystosowanymi do wykonywania badań mammograficznych. Mammobusy pracują głównie przy realizacji programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

IB/ maszachaba.com.pl/

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast