Don't Miss
Home » Region » Biało – czerwony rajd rowerowy

Biało – czerwony rajd rowerowy

W najbliższy czwartek, 3 maja Gmina Tarnów zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do wspólnego, radosnego i aktywnego świętowania. W podtarnowskiej Woli Rzędzińskiej obędą się bowiem zarówno oficjalne uroczystości patriotyczne, jak i biało – czerwony V Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów”. Organizatorzy zapewniają rodzinną trasę dla każdego, a także mnóstwo niespodzianek. Wydarzenie wpisuje się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Gminę Tarnów w 100-lat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Woli Rzędzińskiej. Następnie uczestnicy przejdą w przemarszu na Plac Bohaterów Armii Krajowej w centrum wsi, gdzie pod pomnikiem poległych zostaną złożone kwiaty. W trakcie uroczystości wręczony zostanie nadany przez Prezydenta RP Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski pośmiertnie żołnierzowi AK i Zrzeszenia „WiN” st. sierżantowi Aleksandrowi Furmańskiemu.

Wczesnym popołudniem, bo już o godzinie 15.00 z centrum wsi wyruszy V Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów”. – Już po raz piąty zapraszamy na rajd wszystkich, niezależnie od kondycji czy wieku, amatorów jazdy rowerem i kolarzy. Gwarantujemy, że trasa jest rekreacyjna, łatwa do pokonania. Zachęcamy do założenia biało – czerwonych barw, udekorowania rowerów.  W 100-lecie Niepodległej stwórzmy razem biało – czerwony peleton! – zachęca do uczestnictwa organizująca wydarzenie Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Na każdego, kto przekroczy linie startu i mety czekają pamiątkowe dyplomy, medale a także losowanie nagród głównych – rowerów i tabletów. Będzie również smaczny poczęstunek.

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej gminy Tarnów www.gmina.tarnow.pl.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast