Nie przegap
Strona główna » Kultura » Biblioteka na kółkach – pomysł na plus

Biblioteka na kółkach – pomysł na plus

Grupa wolontariuszy z gminy Gnojnik we współpracy z Biblioteką Publiczną w Biesiadkach powołała do życia „Bibliotekę na kółkach”, której założeniem jest bezpłatny dowóz książek do osób, mających problem z dostaniem się do biblioteki.

Wolontariusze działają w ramach projektu edukacyjnego „Między nami pokoleniami: Edukacja + Działanie = Rozwój” realizowanego przez Stowarzyszenie “Na Śliwkowym Szlaku”. Opiekunem naszej gminnej grupy jest Pani Ewelina Bednarowska.

Akcja kierowana jest do mieszkańców Biesiadek i miejscowości ościennych (Lewniowa, Żerków i Zawada Uszewska). Niewykluczone, że – jeśli znajdą się chętni wolontariusze –„Biblioteki na kółkach” ruszą również w pozostałych miejscowościach gminy Gnojnik.

Jak to wszystko będzie się „kręcić”? Każda osoba spragniona kontaktu z literaturą może zadzwonić do biblioteki lub świetlicy wiejskiej w Biesiadkach, podać interesującą ją pozycję książkową, którą następnie dostarczą do domu zamawiającego bibliotekarze-wolontariusze poruszający się na rowerach. W umówionym terminie młodzi wolontariusze odbiorą książkę, a przy okazji przyjmą kolejne zamówienie.

Organizatorzy w szczególności zachęcają do współpracy osoby chore i w podeszłym wieku, ale również dorosłych pracujących do godzin późno popołudniowych (kiedy to gminne biblioteki są już zamknięte).

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
tel. 506 916 914
e-mail: biblioteka.biesiadki@gmail.com

Szczegółowe informacje udzielane są w bibliotece i świetlicy wiejskiej w Biesiadkach.

gnojnik.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast