Don't Miss
Home » Wiadomości » Biblioteka w pierwszej dziesiątce

Biblioteka w pierwszej dziesiątce

logo bibliotekaPowiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zajęła 10 miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich w trzeciej edycji Rankingu Bibliotek „Rzeczpospolitej” i Instytutu Książki.

Na łamach dziennika „Rzeczpospolita” został ogłoszony Ranking Bibliotek 2013 z listą najlepszych placówek działających na terenie gmin wiejskich, miejsko-wiejskich oraz małych miast do 15 tys. mieszkańców. Ranking miał na celu wyłonienie najlepiej prowadzonych bibliotek w mniejszych samorządach. Wzięło w nim udział 763 biblioteki z całej Polski. Oceniano m.in.: dane statystyczne dotyczące liczby czytelników i wypożyczonych książek, powierzchnię biblioteki, wielkość księgozbioru nabytego po 2002 roku, jako procent całego zbioru, nowe książki zakupione w 2012 roku, dostęp do nowych mediów, działające przy bibliotece kółka czytelnicze i literackie, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i książki dla osób niedowidzących i niewidomych, dotacje podmiotowe dla biblioteki w budżecie gminy w 2012 r.

Podsumowanie rankingu nastąpiło podczas uroczystej Gali w Warszawie. W całym rankingu można było uzyskać 335 punktów. Brzeska biblioteka uzyskała 265,5 punkta., co w rezultacie klasyfikuje ją na 10 miejscu wśród gmin miejsko-wiejskich i 23 miejscu w Polsce.

IB

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast