Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Biblioteka w pierwszej dziesiątce

Biblioteka w pierwszej dziesiątce

logo bibliotekaPowiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zajęła 10 miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich w trzeciej edycji Rankingu Bibliotek „Rzeczpospolitej” i Instytutu Książki.

Na łamach dziennika „Rzeczpospolita” został ogłoszony Ranking Bibliotek 2013 z listą najlepszych placówek działających na terenie gmin wiejskich, miejsko-wiejskich oraz małych miast do 15 tys. mieszkańców. Ranking miał na celu wyłonienie najlepiej prowadzonych bibliotek w mniejszych samorządach. Wzięło w nim udział 763 biblioteki z całej Polski. Oceniano m.in.: dane statystyczne dotyczące liczby czytelników i wypożyczonych książek, powierzchnię biblioteki, wielkość księgozbioru nabytego po 2002 roku, jako procent całego zbioru, nowe książki zakupione w 2012 roku, dostęp do nowych mediów, działające przy bibliotece kółka czytelnicze i literackie, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i książki dla osób niedowidzących i niewidomych, dotacje podmiotowe dla biblioteki w budżecie gminy w 2012 r.

Podsumowanie rankingu nastąpiło podczas uroczystej Gali w Warszawie. W całym rankingu można było uzyskać 335 punktów. Brzeska biblioteka uzyskała 265,5 punkta., co w rezultacie klasyfikuje ją na 10 miejscu wśród gmin miejsko-wiejskich i 23 miejscu w Polsce.

IB

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast