Don't Miss
Home » Sport » Bieg z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – policjanci z Brzeska na podium

Bieg z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – policjanci z Brzeska na podium

W minioną niedzielę 2 września 2018 roku w Dąbrowie Tarnowskiej po raz pierwszy zorganizowany został bieg służb mundurowych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy biegu mieli do pokonania 3-kilometrową trasę. Funkcjonariusze z różnych jednostek uczestniczyli w zmaganiach pt. „BIEGNIJ DĄBROWO” w kategorii służby mundurowe. W sportowych zmaganiach wzięli też udział policjanci z brzeskiej jednostki mł.asp. Krzysztof Gniadek i sierż. Mateusz Kazek, zajmując honorowe miejsca na podium.

Impreza została zorganizowana przez stowarzyszenie Run Team Dąbrowa Tarnowska przy współpracy z Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym oraz Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tego dnia odbyły się łącznie cztery biegi, bieg dzieci na 200 metrów, bieg młodzieży na 400 metrów, bieg rodzinny i służb mundurowych na 3 km oraz bieg główny dla dorosłych na dystansie 10 km. Głównym założeniem było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, upowszechnianie aktywnego wypoczynku ludzi w każdym wieku, propagowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.

Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane były obok Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Każdy z prawie 280 uczestników został uhonorowany oryginalnym medalem biegu „BIEGNIJ DĄBROWO”, a najlepszy funkcjonariusz, którym okazał się sierż. Mateusz Kazek, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosława Stracha, otrzymał Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dedykowaną szablę upamiętniającą to wydarzenie. O sportowych sukcesach i pasji naszego policjanta pisaliśmy już wcześniej http://brzesko.policja.gov.pl/pl/content/bieganie-jego-pasja-sylwetka-policjanta-z-brzeska-0

Galeria zdjęć <<<

KPP w Brzesku

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast