Don't Miss
Home » Wiadomości » Bielcza, Borzęcin, Przyborów. Czas na nowe chodniki

Bielcza, Borzęcin, Przyborów. Czas na nowe chodniki

Nowe odcinki chodników przy drogach powiatowych powstaną w gminie Borzęcin. Przed kilkoma dniami wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak podpisał porozumienie ze starostą brzeskim Andrzejem Potępą, na mocy którego Gmina Borzęcin udzieli Powiatowi Brzeskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej w kwocie 300 tysięcy złotych, nie więcej jednak niż 50% wartości realizacji zadania z przeznaczeniem na budowę chodników w ciągach dróg powiatowych w Bielczy, Borzęcinie i Przyborowie.

Nowe chodniki powstaną przy drogach, na których występuje największe natężenie ruchu drogowego. W przypadku miejscowości Borzęcin i Przyborów jest to kontynuacja prowadzonych do tej pory prac, natomiast w miejscowości Bielcza powstanie odcinek chodnika od skrzyżowania z drogą w kierunku Woli Dębińskiej do mostu, wnioskowany przez mieszkańców od kilku lat. Łączna wartość nakładów na prace związane z budową chodników przy drogach powiatowych w gminie Borzęcin zamknie się w 2018 roku kwotą blisko 600 tysięcy złotych – informuje Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Zgodnie z zawartym porozumieniem prace realizowane będą w trzech lokalizacjach. W miejscowości Bielcza chodnik wraz z kanalizacją deszczową wybudowany zostanie w ciągu drogi powiatowej nr K1340 Mokrzyska – Radłów. Prace prowadzone będą na odcinku o długości 184 metry, począwszy od posesji nr 1 do istniejącego chodnika. Szacowany koszt robót budowlanych zamknie się kwotą 165 tysięcy 600 złotych.

W Borzęcinie zadanie będzie realizowane w ciągu drogi powiatowej Wola Dębińska –Bielcza – Zaborów nr K1421 na odcinku o długości 316 metrów od istniejącego chodnika do Ciernia. W ramach realizowanych prac wykonana zostanie nawierzchnia chodnika z kostki brukowej wraz z obrzeżem. Szacowany koszt robót budowlanych zamknie się kwotą 110 tysięcy 600 złotych.

Realizowane w poprzednich latach prace będą kontynuowane również w Przyborowie. Nowy chodnik wraz z kanalizacją deszczową o długości 360 metrów zostanie wybudowany w ciągu drogi powiatowej nr K1431 „Przyborów przez wieś”, na odcinku począwszy od istniejącego chodnika w kierunku „Końca”. Szacowany koszt budowy zamyka się kwotą 324 tysięcy złotych.

Inwestycje związane z budową chodników zostaną zakończone we wrześniu br.  

—                

(tell)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast