Don't Miss
Home » Kultura » Biesiadowanie w Okocimiu – zdjęcia

Biesiadowanie w Okocimiu – zdjęcia

W sobotę 15 września po raz pierwszy odbyła się Biesiada Okocimska, zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej. Miłą zabawę rozpoczęły konkursy dla dzieci. Swoje muzyczne talenty zaprezentowała młodzież z Okocimia. O smakoszy dobrego jedzenia zadbały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, częstując przybyłych na imprezę gości znakomitymi potrawami i ciastami. Jak każda biesiada także i ta nie mogła się obejść bez wspólnego śpiewania. Zachęcały do niego i akompaniowały panie Małgorzata Nawrot i Agnieszka Tota.

Wszystkim zgromadzonym podobał się występ zespołu „Karczmarze” z Rzeszowa, który wykonuje muzykę z pogranicza różnych kultur. Zespół zaprezentował muzykę ukraińską, klezmerską, góralską oraz polską muzykę tradycyjną i biesiadną. Wieczorem przy muzyce kapeli „Camert’s Band” z Tarnowa rozpoczęła się zabawa taneczna. Zespół grający utwory z repertuaru różnych wykonawców, zadowolił tancerzy zarówno starszego jak i młodszego pokolenia.

-Zespół działa od ponad 20 lat – mamy za sobą wiele imprez tego typu oraz graliśmy często też jako suport przed występem gwiazd jak np. w 2008 na 800 lecie Czchowa występ z Brathankami  – mówi Marek Kłósek kierownik zespołu.

Wspólne biesiadowanie trwało bo późnych godzin nocnych.

BH-T

Fot. Bogusław Hajduk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast