Nie przegap
Strona główna » Kultura » Biesiadowanie w Okocimiu – zdjęcia

Biesiadowanie w Okocimiu – zdjęcia

W sobotę 15 września po raz pierwszy odbyła się Biesiada Okocimska, zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej. Miłą zabawę rozpoczęły konkursy dla dzieci. Swoje muzyczne talenty zaprezentowała młodzież z Okocimia. O smakoszy dobrego jedzenia zadbały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, częstując przybyłych na imprezę gości znakomitymi potrawami i ciastami. Jak każda biesiada także i ta nie mogła się obejść bez wspólnego śpiewania. Zachęcały do niego i akompaniowały panie Małgorzata Nawrot i Agnieszka Tota.

Wszystkim zgromadzonym podobał się występ zespołu „Karczmarze” z Rzeszowa, który wykonuje muzykę z pogranicza różnych kultur. Zespół zaprezentował muzykę ukraińską, klezmerską, góralską oraz polską muzykę tradycyjną i biesiadną. Wieczorem przy muzyce kapeli „Camert’s Band” z Tarnowa rozpoczęła się zabawa taneczna. Zespół grający utwory z repertuaru różnych wykonawców, zadowolił tancerzy zarówno starszego jak i młodszego pokolenia.

-Zespół działa od ponad 20 lat – mamy za sobą wiele imprez tego typu oraz graliśmy często też jako suport przed występem gwiazd jak np. w 2008 na 800 lecie Czchowa występ z Brathankami  – mówi Marek Kłósek kierownik zespołu.

Wspólne biesiadowanie trwało bo późnych godzin nocnych.

BH-T

Fot. Bogusław Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast