Don't Miss
Home » Religia » Biskup z Bouar posłał kolędników / TGN

Biskup z Bouar posłał kolędników / TGN

Biskup nominat Mirosław Gucwa, który niedawno został mianowany przez papieża Franciszka pasterzem diecezji Bouar w Republice Środkowej Afryki, odwiedził parafię pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie.

Biskup przewodniczył Mszy św. z udziałem kolędników misyjnych.

– Dzieci, młodzież i dorośli w Afryce, w kraju, w którym pracuję, wiele wam zawdzięczają. Dzięki waszemu zaangażowaniu w dzieło kolędników misyjnych możemy utrzymywać szkoły, szpitale, wiercić studnie, by ludzie pili nieskażoną wodę.

Jesteście pomocnikami Boga, który dźwiga w tamtym kraju nadzieję, ponieważ aż dotąd jest on nękany przez konflikty zbrojne. Dziękuję wam za pomoc duchową i materialną – mówił do uczestników liturgii, a szczególnie do kolędników misyjnych biskup nominat.

W tym roku liczba kolędników jest w borzęcińskiej parafii wyjątkowa.

– Aż 21 grup się zorganizowało, czego za mojego dotychczasowego proboszczowania jeszcze nie było – cieszy się ks. prał. Czesław Paszyński.

Dzieci i młodzież doskonale wiedzą, po co idą do domów jako kolędnicy misyjni.

– Przede wszystkim po to, żeby głosić Ewangelię, przypominać ludziom o narodzeniu Jezusa i o tym, że radość Bożego Narodzenia powinna być dzielona jak opłatek z ludźmi z innych krajów, a zwłaszcza z krajów misyjnych – tłumaczą młodzi.

Uroczyste posłanie kolędników misyjnych odbyło się na zakończenie Mszy św. Grupy pobłogosławił biskup nominat Mirosław Gucwa. W RŚA pracuje on od 25 lat.

Galeria zdjęć <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast