Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Blisko 1 milion złotych na place zabaw i boiska sportowe w gminie Szczurowa

Blisko 1 milion złotych na place zabaw i boiska sportowe w gminie Szczurowa

Rozpoczęły się prace przy wyrównaniu terenu pod nowy plac zabaw w centrum Szczurowej. Na specjalnie ułożonej nawierzchni pod urządzenia zamontowany zostanie zestaw zabawowy, piaskownica, 3-stanowiskowe huśtawki, sprężynowiec, ławki i kosze oraz płotek ogradzający. Koszt wykonania placu zabaw to blisko 200 tysięcy złotych.

Podobne, nieco mniejsze ze względu na powierzchnie terenu, place zabaw wykonane zostaną w Uściu Solnym, Wrzępi, Rylowej i Kwikowie za łączną kwotę ponad 200 tysięcy złotych.
Utworzone już w ramach programu „Radosna szkoła” place zabaw w Zaborowie, Woli Przemykowskiej, Strzelcach Wielkich i Górce zostaną powiększone o piaskownice, sprężynowce i płotek ogrodzeniowy.
W miejscowości Niedzieliska za blisko 300 tysięcy złotych wykonane zostanie boisko sportowe wyposażone w bieżnię, rozbieg do skoków wraz z piaskownicą, rzutnię do pchnięcia kulą, ścieżkę zdrowia i ogrodzenie wokół boiska. Zamontowane zostaną również ławki wokół obiektu sportowego. W miejscowości Rudy-Rysie natomiast za 130 tysięcy złotych powstanie boisko do siatkówki wraz z ogrodzeniem.
Powstające boiska i place zabaw w gminie Szczurowa w ramach projektu „Ogólnodostępnych stref rekreacji dziecięcej” to kolejne po „Leaderze+” wspólne przedsięwzięcie gmin współpracujących: Drwinia, Koszyce, Rzezawa, Bochnia, Szczurowa, które ma na celu wybudowanie infrastruktury i wyposażenia, umożliwiających aktywność ruchową dzieci i młodzieży oraz promocję zdrowego stylu życia mieszkańców gminy.
szczurowa.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast