Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Blisko 1,9 mln zł. dla 7 szkół z terenu gminy Szczurowa

Blisko 1,9 mln zł. dla 7 szkół z terenu gminy Szczurowa

Blisko 1,9 mln zł. środków unijnych dla Szkoły Podstawowej w Zaborowie, Strzelcach Wielkich, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Uściu Solnym, Szkoły Podstawowej w Woli Przemykowskiej, Szczurowej, oraz dla Publicznego Gimnazjum w Szczurowej i Zaborowie na realizacje projektu „Kompetencje przyszłości- rozwój i doposażenie szkół Gminy Szczurowa”.

Wniosek Gminy Szczurowa po weryfikacji, ocenie formalnej i merytorycznej przez zespól oceniający  Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości uzyskał akceptację Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 28 marca 2017 roku. Zarząd przyznał Gminie Szczurowa  dofinansowania do złożonego projektu w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza  i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne.  Kwota dofinansowania, łącznie z wkład własny Gminy wynosi blisko 1 900 000 zł.

W szkołach podstawowych i gimnazjach zakupione zostaną:
• pomoce naukowe i narzędzia TIK,
• realizowane będą również  zajęcia wyrównawcze i rozwojowe,
• w ramach programów zajęć planuje się wyjazdy badawczo- naukowe,
• szkoły wyposażone zostaną w pomoce do stworzenia pracowni przedmiotowych w zakresie biologii, chemii, geografii, fizyki i matematyki,
• nauczyciele zatrudnieni w szkołach zostaną objęci doskonaleniem zawodowym w zakresie rozwoju kompetencji i umiejętności zawodowych, w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych, nauczania w obszarze przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz pracy metodą eksperymentu szkolenia.

Planowany okres realizacji projektu zakłada się od 1 czerwca 2017r. do 31 grudnia 2018r.


ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast