Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Blisko 5 milionów dotacji dla gminy Borzęcin

Blisko 5 milionów dotacji dla gminy Borzęcin

Resize_of_DSCF2751Blisko 5 milionów złotych dotacji pozyskała gmina Borzęcin w ciągu niespełna trzech miesięcy działalności w ramach budżetu 2013 roku. Kwota 3,35 miliona złotych to środki przyznane przez Ministra Administracji i Cyfryzacji na usuwanie skutków powodzi i klęsk żywiołowych, a 1,35 miliona złotych trafi do gminy Borzęcin z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na realizację II etapu programu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dla mieszkańców gminy Borzęcin”. Pozyskane środki finansowe pozwolą na realizację zdecydowanie większego zakresu inwestycji niż zakładano pierwotnie w ramach uchwalonego budżetu gminy.

– To dobry początek roku, który pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Mimo trudnego, kryzysowego również w samorządach roku, udaje nam się pozyskiwać spore środki finansowe ze źródeł zewnętrznych, co ma istotne znaczenie dla podtrzymania dobrej passy inwestycyjnej i motoryki rozwoju gminy. W najbliższych miesiącach spodziewamy się kolejnych wpływów do budżetu, które zwiększą wysokość dochodów gminy.

Przyznana promesa powodziowa trafi na realizację zadania odbudowy drogi “Wał Lewy” w Borzęcinie wraz z zabezpieczeniem powodziowym. Prace prowadzone będą na odcinku 1 515 metrów.

W ramach środków pozyskanych z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka wybudowane zostaną 3 kolejne maszty internetu radiowego. Ponadto gmina zakupi 130 zestawów komputerowych, z których 100 zostanie nieodpłatnie przekazane mieszkańcom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym wraz z bezpłatnym dostępem do sieci.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast