Nie przegap
Strona główna » Religia » Błogosławieństwo nowych lektorów / Szczepanów – zdjęcia

Błogosławieństwo nowych lektorów / Szczepanów – zdjęcia

Uroczyste błogosławieństwo przez biskupa nowych lektorów w dekanacie szczepanowskim odbyło się w sanktuarium św. Stanisława BM.

Dzień ustanowienia nowych lektorów poprzedził kurs, który trwał dwa miesiące. – Spotkania odbywały się w każdą sobotę. Mieliśmy zajęcia z przygotowania liturgii, czytań oraz ćwiczenia dykcji – mówią Szymon i Rafał z Maszkienic. Zajęcia z liturgii prowadził ks. Dominik Furgał, a z dykcji pani Barbara Pala. – Chłopcy mieli także wprowadzenie do Pisma świętego – dodaje ks. Furgał.

Kurs zakończyło 78. chłopców. – Z mojej parafii było ich 12 i dołączą do grupy ponad 20 młodzieńców. Z doświadczenia wiem, że najmłodsi lektorzy wnoszą w życie wspólnoty ministrantów i lektorów starszych swą młodość, zaangażowanie, entuzjazm, chęć służenia Panu Bogu i to jakoś potem promieniuje na innych – podkreśla ks. Ryszard Pluta, proboszcz parafii Bucze.

Uroczystego błogosławieństwa udzielił nowym lektorom biskup elbląski Jan Styrna, pochodzący z parafii Szczepanów. – Cieszę się, że w drodze na rekolekcje do Zakopanego, mogłem zatrzymać się tutaj i przyjąć tych chłopców do grona lektorów – mówi hierarcha.

W homilii biskup nakreślił program posługi i życia lektora. – Przyjąć świętą księgę, otaczać ją szacunkiem, wiernie przekazywać słowo Boże ku chwale Boga i ku pożytkowi wiernych – powiedział pasterz diecezji elbląskiej.

W Eucharystii uczestniczyli księża z dekanatu szczepanowskiego, a także rodziny lektorów i miejscowi parafianie.

Foto-Olczak

bazylikaszczepanow.pl / Ks. Zbigniew Wielgosz

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast