Nie przegap
Strona główna » Region » Bocheńska porodówka najlepsza w Małopolsce!

Bocheńska porodówka najlepsza w Małopolsce!

IMG_1597Oddział Położniczo-Ginekologiczny i Oddział Noworodkowy bocheńskiego szpitala uznane za najlepsze jednostki opieki okołoporodowej w Małopolsce. Raport przedstawiło Stowarzyszenia Obywatel Mama, monitorujące standardy opieki okołoporodowej w placówkach medycznych.

Ocenę funkcjonowania przeprowadzono w oparciu o badanie ankietowe zrealizowane wśród kobiet, które rodziły w małopolskich placówkach. W ostatecznej klasyfikacji Bocheński Szpital otrzymał najwyższe noty w Małopolsce. Bardzo dobrą opinię o bocheńskiej placówce wyraziło 62% pacjentek, a aż 73% kobiet zdecydowałoby się ponownie urodzić swoje dziecko w naszym szpitalu. Pacjentki bocheńskiej placówki czuły się w sposób pełny i przystępny informowane o podejmowanych działaniach. Najwyżej oceniono życzliwość personelu medycznego, doceniano łagodzenie bólu, dobrą opiekę nad noworodkiem i komfortowe warunki pobytu w szpitalu.

W naszym szpitalu pacjentki mają nieograniczoną możliwość skorzystania z całodobowego dostępu do znieczulenia zewnątrzoponowego, gazu wziewnego -Entonoxu, immersji wodnej oraz szerokiego wachlarza leków przeciwbólowych. Na sukces placówki pracuje zgodnie zespół doświadczonych lekarzy i położnych – akcentuje Jan Klasa, Ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego.

Również Katarzyna Zych Ordynator Oddziały Noworodków podkreśla że, jest to efekt ciągłego podnoszenia kwalifikacji personelu i zdobywania wiedzy, certyfikatów wpływających na jakość świadczonych usług. Wszyscy też zgodnie podkreślają, że lekarze, pielęgniarki i położne są niezwykle zaangażowani w kompleksową opiekę nad matką i dzieckiem.

Całemu personelowi gratuluje tych dobrych praktyk nakierowanych na potrzeby mam i ich dzieci, mając jednocześnie świadomość, że to codzienna czasem niełatwa praca, niech ten sukces przyczyni się do poczucia satysfakcji, tym bardziej że oceniającymi w tym raporcie były pacjentki bocheńskiej placówki-mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Wart podkreślenia jest fakt, że znacząco poprawiły się także warunki lokalowe w Szpitalu. Wszystko to sprawia, że kobiety coraz częściej na miejsce przyjścia na świat swojego dziecka wybierają właśnie szpital w Bochni. Przypomnijmy w 2015 roku w bocheńskim szpitalu urodziło się 1080 dzieci i był to drugi rok z rzędu, kiedy przekroczona została liczba tysiąca porodów.

sp

10 komentarzy

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast