Don't Miss
Home » Region » Bochnia. Chłopiec pierwszym dzieckiem powiatu bocheńskiego w 2018 roku

Bochnia. Chłopiec pierwszym dzieckiem powiatu bocheńskiego w 2018 roku

Stało się już niemal tradycją, iż starosta bocheński w pierwszych dniach nowego roku odwiedza bocheński szpital, aby złożyć gratulacje i życzenia pierwszemu dziecku, które urodziło się w bocheńskim szpitalu, jak również szczęśliwej mamie. Nie inaczej było i w tym roku.

Pierwszym dzieckiem, które urodziło się w Powiecie Bocheńskim jest Syn Państwa Moniki i Grzegorza Gnyla, który przyszedł na świat 1 stycznia 2018 r. o godz. 9.48. Maluch ważył 3450 g i mierzył 56 cm. Państwo Gnylowie są mieszkańcami stolicy naszego powiatu – Bochni, a chłopiec, nad imieniem którego rodzice jeszcze się zastanawiają, jest ich czwartym dzieckiem.

Podczas spotkania ze starostą, w którym uczestniczył również dyrektor szpitala Jarosław Kycia wraz z pracownikami, mama chłopca chwaliła opiekę i pobyt w bocheńskim szpitalu. Starosta Węgrzyn natomiast, składając gratulacje nawiązał do myśli Paulo Coehlo, który mówił, że dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego pragnie.

Włodarz powiatu oprócz życzeń dla maleństwa i  jego mamy przekazał 1 000 zł. jak również drobne upominki.

Młodego mieszkańca powiatu bocheńskiego witamy i życzymy beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a rodzicom serdecznie gratulujemy!

Warto dodać , że bocheńska porodówka ostatnimi czasy, cieszy się niemałym zainteresowaniem, w 2017 r. na świat przyszło 1465 dzieci i jest to o 189 dzieci więcej niż w roku 2016.  Jest to zasługa świetnie wyszkolonego i zgranego zespołu medycznego, któremu przy tej okazji warto podziękować.

sp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast