Don't Miss
Home » Region » Bochnia. Krzysztof Kokoszka kandydatem na burmistrza Bochni

Bochnia. Krzysztof Kokoszka kandydatem na burmistrza Bochni

Zawsze starałem się jednoczyć ludzi wokół jakiegoś celu, chcę to kontynuować także jako burmistrz – mówił Krzysztof Kokoszka, kandydat PiS na burmistrza Bochni, podczas swojej pierwszej  konferencji prasowej.

W spotkaniu zorganizowanym przez koło terenowe PiS  oprócz  Krzysztofa Kokoszki wzięli udział: szef bocheńskich struktur tego ugrupowania Ireneusz Sobas, a także  poseł  prof. Włodzimierz Bernacki przewodniczący zarządu okręgowego PiS.

–  Chcemy się otworzyć na szersze spektrum mieszkańców Bochni. Nie chcemy aby nasz kandydat był kandydatem tylko jednej strony sceny politycznej, kandydatem ściśle utożsamianym  z PiS ponieważ polityka lokalna jest bardzo specyficzna, to chodzi raczej o ucieranie pewnych poglądów, zdobywanie koalicji większej liczby mieszkańców. Naszym zdaniem Krzysztof Kokoszka te wymagania spełnia – mówił Ireneusz Sobas.

Bochnia. Krzysztof Kokoszka oficjalnym kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bochni.

Opublikowany przez Informator Brzeski Poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Poseł Bernacki zwrócił uwagę, że Krzysztof Kokoszka zawsze był znany  z poglądów konserwatywnych. Podczas głosowania w  strukturach PiS  zyskał poparcie 2/3 głosujących.

Krzysztof Kokoszka  przedstawił założenia programu, z którym chce ubiegać się o  fotel burmistrza Bochni.  Opierają  się one na trzech filarach.

To szeroko pojęta komunikacja obejmująca między innymi budowę  łącznika, parkingów ale także dostęp do bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Program obejmuje także dbałość o czyste powietrze czyli wymianę starego typu pieców na nowoczesne.

Trzeci filar skupia się wokół spraw społecznych i rekreacyjnych.

– To także dość szeroki wachlarz tematów, obejmujący budowę samorządowego przedszkola,  mieszkań komunalnych w ramach programu mieszkanie plus, a także dostosowanie  miasta do potrzeb osób niepełnosprawnych – wylicza Krzysztof Kokoszka.

Kandydat na burmistrza Bochni chciałby utworzyć w Bochni  strefę sportową  na bazie terenów w Chodenicach.

Szerszy program wyborczy zostanie przedstawiony podczas kolejnej konferencji prasowej.

Krzysztof Kokoszka ma 49 lat. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a także trzech kierunków na studiach podyplomowych (AGH, Uniwersytet Ekonomiczny i Krakowska Szkoła Wyższa). W PSP przepracował 28 lat. Z bocheńską KP PSP, którą kierował przez ponad 14 lat, rozstał się 31 stycznia 2018 roku.

– Odchodząc ze straży, myślałem o zaangażowaniu się w pracę samorządu – przyznał podczas dzisiejszego spotkania.

Krzysztof Kokoszka w Bochni mieszka od 1996 roku. Jest pasjonatem historii, szczególnie tej lokalnej. W wolnych chwilach dużo czyta, pracuje w ogrodzie, pasjonuje go także myślistwo. Jego żona Monika jest cenionym lekarzem neurologiem.

Fot. Maciej Mazur

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast