Don't Miss
Home » Region » Bochnia. PSL zapowiedział walkę w obronie ulicy Władysława Kiernika

Bochnia. PSL zapowiedział walkę w obronie ulicy Władysława Kiernika

Zapisywanie Władysława Kiernika do grona zdrajców w 100-lecie niepodległości – to hańba dla rządzących dziś w Polsce ­- mówił dziś Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL podczas konferencji prasowej zwołanej na bocheńskim Rynku. Szef „ludowców” włączył się tym samym w obronę utrzymania ulicy Władysława Kiernika.

Jej zmiany domaga się IPN, który w życiorysie Kiernika dopatrzył się działalności komunistycznej. Uchwała w sprawie zmiany nazwy ulicy miała być podjęta podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Nie została, bowiem radny Kazimierz Ścisło zawnioskował o ściągnięcie tego punktu z porządku obrad. O utrzymanie ulicy Władysława Kiernika, zaapelowali przedstawiciele lokalnych struktur PSL.

Dziś dołączył do nich szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który na bocheńskim Rynku wystąpił w towarzystwie Stanisława Sorysa, wicemarszałka Województwa Małopolskiego, a także lokalnymi działaczami PSL

– W polityce nie ma aniołów, to są tylko ludzie i mają różne momenty w życiu. Nie ma krystalicznych postaci, oprócz może pojedynczych wyjątków, ojca św. Jana Pawła II, w naszej historii. Nawet ci najwięksi bohaterowie mają swoje upadki, z których czasem się podnoszą, a czasem już nie. Choćby Józef Piłsudski nie jest postacią krystaliczną w żadnej mierze, a nikomu nie przychodzą do głowy pomysły dezawuowania go jako całościowo postaci, która przyczyniła się do odzyskania niepodległości w 1918 roku – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

bochniazbliska.pl

Fot. Maciej Mazur

Bochnia. Konferencja w obronie dobrego imienia Władysława Kiernika.#Bochnia #PSL

Opublikowany przez Informator Brzeski Czwartek, 28 czerwca 2018

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast