Don't Miss
Home » Region » Bochnia. XV lecie Hospicjum / zdjęcia

Bochnia. XV lecie Hospicjum / zdjęcia

IMG_0754„To my ofiarowując swoją obecność: swoją rękę, głos, uśmiech czuły i delikatny – możemy uczynić Boże miłosierdzie bardziej prawdziwym, mogącym skłonić chorego by zwrócił się do Boga-Ojca z synowską ufnością…” – słowa Matki Teresy z Kalkuty towarzyszyły jubileuszowi 15-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni, który odbył się w ubiegłą sobotę.

Uroczystość rozpoczęto sadzeniem żonkili na placu gen. Okulickiego. Następnie członkowie i przyjaciele hospicjum uczestniczyli we mszy św. w Bazylice św. Mikołaja połączonej z wypominkami za zmarłych, podopiecznych hospicjum.
Kolejnym etapem uroczystości było spotkanie rodzinne, które odbyło się w Bursie Św. Mikołaja, podczas którego Zarząd podsumował 15 lecie działalności hospicjum.
Wszyscy dobrze wiemy, że dom jest najlepszym miejsce dla każdego człowieka. Hospicjum opiekuje się 30 pacjentami w miesiącu. W chwili obecnej w skład wspólnoty hospicyjnej wchodzi: 3 lekarzy, 8 pielęgniarek, księgowa, koordynator wolontariatu, rehabilitant, psycholog, ksiądz kapelan, wielu innych księży współpracujących, około 12 wolontariuszy nie medycznych i w zależności od potrzeb wolontariusze akcyjni oraz osoby zarządzające.
Nie obyło się bez podziękowań i gratulacji. W spotkaniu uczestniczyli władze powiatu, miasta oraz gminy a także proboszczowie bocheńskich parafii, członkowie, wolontariusze, sponsorzy, sympatycy i przyjaciele bocheńskiego hospicjum.

Przypomnijmy:
Bocheńskie Hospicjum powstało na zebraniu inicjatywnym 15 lutego 1999, a jego cele to doprowadzenie do zorganizowania opieki nad chorymi na choroby nowotworowe w ostatnim okresie ich życia oraz systemie wsparcia dla rodzin pacjentów.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć bocheńskie hospicjum mogą przekazać pieniądze na konto:

11 1240 5208 1111 0000 5477 5415
Bank Pekao S.A.
Oddział Bochnia, ul. Kazimierza Wlk. 9
Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum
im. bł. Edmunda Bojanowskiego
ul. Rynek 15
32-700 Bochnia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast