Don't Miss
Home » Sport » Boiska sportowe w gminie

Boiska sportowe w gminie

bucze-boiskoTrwają prace wykończeniowe nowego boiska sportowego przy szkole w Buczu. Zostanie ono oddane do użytku jeszcze w tym miesiącu. Jego powstanie wiąże się z programem budowy nowych boisk sportowych, który prowadzi UMiG w Brzesku. Burmistrz Grzegorz Wawryka informuje, że w ramach tego przedsięwzięcia powstaną trzy nowe obiekty. Oprócz boiska w Buczu przewidziana jest budowa podobnych również w Morzyskach i Szczepanowie. Te inwestycje zostaną przeprowadzone w przyszłym roku. W miarę zainteresowania sołectw i pozyskiwania na ten cel nowych środków przewidywane są także inwestycje w innych miejscowościach.

Boisko w Buczu posiada sztuczną nawierzchnię. Do godzin popołudniowych będzie używane przez młodzież szkolną, a później będą mogli korzystać z niego także pozostali chętni mieszkańcy tej miejscowości.

Koszt budowy takiego obiektu waha się w granicach pomiędzy 300, a 400 tysięcy złotych. Uzależnione to jest od pozostałych urządzeń montowanych i budowanych na obiekcie.

TP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast