Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Boisko w Sterkowcu z ogrodzeniem

Boisko w Sterkowcu z ogrodzeniem

SONY DSCPo wielu latach przerwy jest szansa by boisko sportowe w Sterkowcu znów tętniło życiem. A to za sprawą budowy ogrodzenia jaką sfinansował Urząd Miejski w Brzesku. Remont boiska kosztował około 30 tysięcy złotych.

Po upadku klubu sportowego przez wiele lat boisko zarastało trawą i krzakami, z których niektóre osiągały spore rozmiary. Dodatkowo był to prawdziwy raj dla dzików, które dopełniły ostatecznie dzieła zniszczenia i regularnie dewastowały teren boiska.

Za sprawą grupy mieszkańców klub sportowy „Błękitni Sterkowiec” został reaktywowany 2 września 2012 r. Od tego momentu rozpoczęły się starania o to by zrewitalizować to miejsce. Nakładem własnej pracy i środków udało się odnowić boisko do piłki plażowej oraz wykarczować zarośnięty teren. Nieco więcej trudu i czasu kosztowała kwestia ogrodzenia boiska sportowego. Dopiero w budżecie na 2016 rok wniosek radnego Krzysztofa Bogusza znalazł akceptację radnych i zabezpieczono środki na wykonanie ogrodzenia.

– Ogrodzenie boiska sportowego to dopiero pierwszy etap. Teraz niezbędne jest stworzenie drużyny piłkarskiej. Obserwując inne kluby i ich perypetie związane z funkcjonowaniem – zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe. Mamy jednak nadzieję, że boisko będzie dobrze wykorzystywane. Z rozmów jakie prowadziłem wiem, ze tym miejscem jest zainteresowany również Klub sportowy Aslan Jadowniki. Dziękuję wszystkim osobom, które życzliwie podeszły do tematu i wsparły działania zmierzające do tego by mieszkańcy Sterkowca mieli do swojej dyspozycji ogrodzone boisko sportowe – mówi Krzysztof Bogusz Radny Rady Miejskiej w Brzesku.

Przed mieszkańcami Sterkowca jednak wciąż sporo pracy. Teren samego boiska sportowego był w 2015 roku wykorzystywany jako magazyn materiałów budowlanych do budowy pobliskiej linii kolejowej i pomimo deklaracji wykonawców daleki jest doskonałości. Również budynek szatniowy wymaga wielu prac remontowych. Ale nikt nie załamuje rąk. Członkowie KS – dodaje Mateusz Iwaniec z KS Błękitni Sterkowiec.

Błękitni Sterkowiec liczą na to, że pierwsze mecze rozegrają na wiosnę 2017 roku.

sterkowiec.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast