Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin. Amator darmowej pizzy zatrzymany przez policjantów

Borzęcin. Amator darmowej pizzy zatrzymany przez policjantów

policjaFunkcjonariusze Posterunku Policji w Szczurowej zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Borzęcin, który grożąc pracownicy lokalu gastronomicznego usiłował wymusić wydanie pizzy o wartości 26 złotych.

W dniu 3 marca 2016 r. wieczorem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z lokali gastronomicznych w Borzęcinie. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol z Posterunku Policji w Szczurowej. Jak ustalili mundurowi, do lokalu przyszedł podchmielony 31-latek, który zażądał podania pizzy
„za darmo”, a w przypadku odmowy zagroził zniszczeniem pizzerii i pobiciem pracownicy. Na poparcie swoich słów mężczyzna w obecności obsługi lokalu wykonywał połączenia telefoniczne do osób, które rzekomo miały mu pomóc w zniszczeniu pizzerii.

Z uwagi na okoliczności zdarzenia, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu i doprowadzeniu napastnika do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. 31-latek noc spędził na twardych deskach łóżka w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu mężczyznę doprowadzono przed oblicze prokuratora.

Zgodnie z treścią art. 282 kk, usiłowanie wymuszenia rozbójniczego zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Tak wysokie zagrożenie karą zdeterminowane jest okolicznościami zdarzenia i sposobem działania sprawcy, nie zaś wysokością zaistniałej szkody.

Niedoszły sprawca wymuszenia jest dobrze znany brzeskiej Policji. Kilka dni wcześniej podczas interwencji mężczyzna znieważył umundurowanych funkcjonariuszy Policji; w związku z tym zdarzeniem prowadzone jest osobne postępowanie karne.

KPP Brzesko

4 komentarze

  1. O tych mini sukcesach Policjantów piszecie w kazdym wydaniu. Za to im podatnik płaci i to jest zawód jak kazdy inny który należy wykonywać solidnie.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast