Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin: Fundacja „MAGMA” im. Ronalda Reagana podsumowała projekt

Borzęcin: Fundacja „MAGMA” im. Ronalda Reagana podsumowała projekt

DSC_1957-nW Polsce żyje prawie 8 mln ludzi starszych. W ostatnich pięciu latach grupa osób powyżej 60 roku życia wzrosła, większość z nich zachowuje sprawność fizyczną i umysłową oraz samodzielność społeczną i ekonomiczną.

Z całą pewnością można powiedzieć że zakończony 19 czerwca projekt „W każdej starości jest czas młodości” za którego realizację odpowiadała  Fundacja „MAGMA” im. Ronalda Reagana w Borzęcinie przyniósł  zamierzone efekty.

Wspaniały spektakl który został zaprezentowany w sali widowiskowej Domu Ludowego w Borzęcinie Górnym zgromadził liczną widownię, która gromkimi brawami nagrodziła olbrzymie zaangażowanie i ciężka pracę wszystkich uczestników projektu.

Nad widowiskiem pracowano podczas międzypokoleniowych warsztatów teatralnych, prowadzonych przez znana polską aktorkę filmową i teatralną Annę Piróg – Karaszkiewicz.

Podczas wycieczek do Sandomierza i Kazimierza nad Wisłą uczestnicy pogłębiali więzi oraz zdobyli wiele ciekawych i przydatnych wiadomości.

W ramach projektu uczestniczyli w warsztatach: kulinarnych, obsługi komputera i telefonów komórkowych (każdy senior otrzymał bezpłatnie telefon komórkowy przystosowany do obsługi przez osoby starsze), „Mój przydomowy ogródek”  (w prezencie – zielona sadzonka).

W trakcie zajęć nie zapomniano również o tak ważnej dla osób starszych „profilaktyce zdrowia”.

O tym że realizacja tego projektu podyktowana jest społeczną potrzebą uświadamiania młodego pokolenia na temat specyfiki życia osób starszych i niezbędności nawiązywania relacji międzypokoleniowych wiedziały wszystkie strony projektu. Jednak pozytywne skutki ich wspólnych działań na pewno miło zaskoczyły, zarówno starszych jak i młodszych uczestników.

 W projekcie brali udział  mieszkańcy  z  terenu  gmin: Borzęcin, Koszyce, Radłów, Szczurowa.

Projektu współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

IB

Foto. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast