Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin. Jazda motocyklem po lodzie okupiona poważną kontuzją

Borzęcin. Jazda motocyklem po lodzie okupiona poważną kontuzją

policjaWyjątkowo nierozsądnie zachował się młody mieszkaniec gminy Borzęcin, który 10 stycznia br. kierując motocyklem wjechał na taflę zamarzniętego stawu w Borzęcinie Dolnym.

Wczesnym popołudniem 10 stycznia 2015 r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał informację, że do miejscowego szpitala trafił 22-letni mężczyzna, mający poważne obrażenia nogi. Jak ustalili mundurowi, młody człowiek został przywieziony z Borzęcina, gdzie na zamarzniętej tafli jednego ze stawów urządził sobie tor jazdy dla swojego motocykla. Jego Kawasaki było zmodyfikowane poprzez wkręcenie w płaszcze kół specjalnych metalowych wkrętów poprawiających przyczepność. Mimo to w pewnej chwili jednoślad przewrócił się, przygniatając kierującego; w efekcie wypadku mężczyzna doznał złamania nogi. Towarzyszący mu koledzy udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali Pogotowie Ratunkowe. Badanie trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało, że motocyklista nie był pod wpływem alkoholu.

Od jesieni policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wypoczynku zimowego. Szczególnie niebezpieczne jest wchodzenie na zamarznięte akweny wodne; jeżeli warstwa lodu jest zbyt cienka, może nie utrzymać osoby, co w ostateczności może doprowadzić do utonięcia. Jak dowodzi opisany przypadek, to nie jedyne zagrożenie z jakim możemy spotkać się na zamarzniętych stawach czy jeziorach…

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast