Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin. Kluby sportowe z dotacjami

Borzęcin. Kluby sportowe z dotacjami

DSC_3304215 tysięcy złotych na realizację zadań publicznych w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury i sportu oraz prowadzenia profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii w formie pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży trafi w 2016 roku do stowarzyszeń prowadzących kluby sportowe w gminie Borzęcin. To efekt rozpatrzenia wniosków i konkursu, dzięki którym sportowcy otrzymają całkiem przyzwoitą sumę dofinansowania.

– Komisja w jednym i drugim przypadku sugerowała się ilością sekcji i drużyn, osiągniętymi wynikami, potencjałem i dotychczasowym doświadczeniem stowarzyszeń. Dlatego zaproponowany podział środków zaakceptowałem bez uwag – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin – Od lat wspieramy kluby sportowe przeznaczając na ich wsparcie miarodajne do osiągnięć środki finansowe. Mamy świadomość, że rozwój poprzez sport, szczególnie młodego pokolenia jest dzisiaj jednym z najważniejszych wyzwań każdej społeczności. Stąd tworzymy warunki do uprawiania różnych dyscyplin i wspieramy tych, którzy tworzą klimat dla ich rozwoju.

Największa dotacja, bo 104 tysiące złotych trafi do Stowarzyszenia Regionalne Centrum Rozwoju i Integracji Europejskiej Powiatu Brzeskiego, które prowadzi Klub Sportowy Sokół Borzęcin. W ramach klubu funcjonują 4 drużyny w różnych kategoriach wiekowych: seniorzy – IV liga małopolska wschód, juniorzy – I liga tarnowska, trampkarze starsi – grupa I rejonowa Brzesko, młodzicy – grupa I ligi brzeskiej. Ponadto klub od 5 lat prowadzi szkółkę piłkarską “Sokole Orliki”, szkolącą aktualnie kilkudziesięciu młodych adeptów piłkarstwa w wieku od 7 do 12 lat.

Gminny Klub Sportowy otrzyma dofinansowanie w wysokości 40 tysięcy złotych. W skład klubu wchodząc 3 sekcje: KS Victoria Bielcza, KS “Dolanka” Borzęcin Dolny i sekcja strzelecka LOK. KS Victoria Bielcza posiada zarejestrowane 2 drużyny w różnych kategoriach wiekowych; seniorzy grają aktualnie w “A” – klasie podregionu brzeskiego, a juniorzy młodsi w I lidze tarnowskiej. KS Dolanka może pochwalić się jedną zarejestrowaną drużyną trampkarzy, która występuje w grupie I podokręgu brzeskiego.

Towarzystwo Wspierania Sportu i Rozwoju Przedsiębiorczości w Przyborowie otrzyma wsparcie w kwocie 22,5 tysiąca złotych. W ramach stowarzyszenia działa klub sportowy “Błękitni” Przyborów, który posiada jedną zarejestrowaną drużynę seniorów występującą w “A” klasie, podokręg brzeski oraz szkoli dzieci i młodzież.

Do Klubu Sportowego Iskra Łęki powędruje dotacja w wysokości 19,5 tysiąca złotych. W skład klubu wchodzi jedna zarejestrowana drużyna seniorów występująca obecnie w “A”- klasie podokręgu brzeskiego.

Borzęckie Stowarzyszenie futsalu “GRYF” otrzyma dofinansowanie w kwocie 14,5 tysiąca złotych. Aktualnie drużyna rywalizuje w rozgrywkach Tarnowskiej Ligi Futsalu na najwyższym szczeblu. W poprzednim sezonie 2014/2015 Gryf Borzęcin zajął 3 miejsce oraz zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Ligi, po raz drugi sięgając po to trofeum. W lutym br. GRYF uplasował się na 3 miejscu V Ogólnopolskiego Turnieju FUTSALIMA Elektrical 2016 w Limanowej. Stowarzyszenie organizuje turnieje sportowe na borzęcińskim Orliku w sezonie wakacyjnym.

Do Sekcji Sportów Walki TOMI Sport trafi kwota 14,5 tysiąca złotych. Sekcja prowadzi w Borzęcinie szkółkę MMA. Jej wychowankami są pochodzący z gminy Borzęcin mistrzowie i medaliści mistrzostw Polski m.in. bracia Nikodem i Szymon Ziółko, Patryk Rogóż i Joanna Kózka. Sekcja organizuje rok rocznie w Borzęcinie zawody o randze regionalnej i ogólnopolskiej.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast