Nie przegap
Strona główna » Kultura » Borzęcin. Koncert Eleni w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani”

Borzęcin. Koncert Eleni w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani”

Cudowny koncert i wspaniały mikołajkowy wieczór z najpopularniejszą polską piosenkarką Eleni.

W dniu 6 grudnia licznie zgromadzona publiczność powitała gromkimi brawami jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek, legendę polskiej muzyki Eleni wraz z zespołem. Koncert zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie w ramach projektu  „Z gwiazdami zaczytani”.

Eleni  z muzyką zetknęła się w dzieciństwie. W szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu “Ballada”, następnie została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus. Ta współpraca  zaowocowała nagraniem kilku płyt i zdobyciem ogromnej popularności w Polsce i za granicą.

Artystka ma w dorobku artystycznym  20  płyt,  w tym 10 „złotych ” i   3 „platynowe”.  Koncertowała m.in. w Rosji, Czechach, Słowacji, Niemczech, Francji, Szwecji, USA, Kanadzie i Australii. Była wielokrotnie nagradzana. Uznano ją Królową Polskiej Piosenki, otrzymała też inne wyróżnienia,  np. Order Uśmiechu, Eleni jest honorową obywatelką  kilku miast, miedzy innymi Bielawy – gdzie się urodziła. Wszystkie te zaszczyty  otrzymała w uznaniu działalności artystycznej i charytatywnej, z której jest powszechnie znana. W okresie  swojej długoletniej kariery artystycznej  wykonała bardzo wiele bezpłatnych koncertów, z których dochód wspierał  potrzebujących. Niejednokrotnie jeździła do ośrodków dla chorych, dzieci i ludzi starszych, niepełnosprawnych, którzy nie mogli jechać na jej koncert. Eleni  może się poszczycić spośród polskich artystów chyba największą działalnością na rzecz ludzi będących w potrzebie. Każdy koncert Eleni to  przesłanie  miłości, optymizmu i nadziei.  Poprzez  śpiew przekazuje ludziom te wartości, które wyniosła z rodzinnego domu i którymi kieruje się w życiu prywatnym i zawodowym. Jej wielki talent  idzie w parze ze wspaniałą osobowością i wrażliwością. Piosenki w wykonaniu artystki potrafią przenieść człowieka w inny, piękny świat, zapadają głęboko w serce. Muzyka daje czas na refleksje, budzi w nas emocje, które nie sposób opisać,  działa kojąco.

Fani i wielbiciele talentu mogli na żywo spotkać się z gwiazdą, wysłuchać znanych i popularnych piosenek.  Artystka rozśpiewała publiczność,  która bawiła się wspaniale śpiewając razem z gwiazdą. Owacjami na stojąco podziękowano artystce za wspaniały koncert. Po spotkaniu można było nabyć płytę oraz autograf.

bibliotekaborzecin.pl

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast