Don't Miss
Home » Sport » Borzęcin: Nowe trybuny na gwiazdkę

Borzęcin: Nowe trybuny na gwiazdkę

Resize_of_DSC_0906Prawdziwy prezent na gwiazdkę zafundowały władze samorządowe gminy Borzęcin sportowcom, kibicom  i działaczom IV – ligowego Sokoła Borzęcin. Przed kilkoma dniami na obiekcie stanęły nowe trybuny dla widzów na 126 miejsc. Zakupiono również boks dla obserwatorów oraz stojaki na rowery na 30 stanowisk. Wartość wykonanych prac, wraz z utwardzeniem terenu przy trybunach kostką brukową zamknęła się kwotą 76 tysięcy 700 złotych.

– Wnioskowaliśmy o realizację tego zadania, ale nie spodziewaliśmy się że sprawa zostanie załatwiona tak szybko – mówi prezes Sokoła Borzęcin, Stanisław Klisiewicz. – W imieniu zarządu klubu, jak również kibiców i sympatyków borzęcińskiej piłki nożnej dziękujemy samorządowi gminy za ten wspaniały prezent, dzięki któremu kibice będą mogli dopingować piłkarzy w rundzie wiosennej w o wiele bardziej komfortowych warunkach.

To wyjście naprzeciw oczekiwaniom środowiska sportowego – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – W przypadku IV – ligowej drużyny Sokoła Borzęcin to również potrzeba chwili, w związku z stale rosnącą liczbą kibiców. Warto inwestować w sport, bo każde wydarzenie na tym szczeblu, każdy mecz to uczta dla kibiców, a zarazem promocja naszej gminy.

Sokół Borzęcin, jako beniaminek bardzo dobrze poczyna sobie w IV lidze. Na swoim koncie ma spektakularne zwycięstwa z III – ligową Unią Tarnów w Pucharze Polski, czy liderem grupy Wolanią Wola Rzędzińska. W trakcie rundy jesiennej zgromadził 23 punkty i ma 9 punktów straty do lidera, a zarazem miejsca premiowanego awansem do wyższej klasy rozgrywek.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast