Don't Miss
Home » Wiadomości » Borzęcin. Nowi przedsiębiorcy w strefie inwestycyjnej

Borzęcin. Nowi przedsiębiorcy w strefie inwestycyjnej

Czterech przedsiębiorców w sąsiedniej gminy Brzesko zakupiło w 2017 roku tereny pod działalność produkcyjną i usługową w strefie inwestycyjnej w Borzęcinie – Borku. W sumie do tej pory gmina Borzęcin zbyła 10,27 hektara z przeznaczonego pod inwestycje blisko 25-hektarowego kompleksu. Jest spora szansa na to, że jeszcze w tym roku ruszą pierwsze inwestycje, które w perspektywie czasu zaowocują nowymi miejscami pracy.

– Trudno sobie wyobrazić przyszłość gminy, bez rozwoju inwestycji w sektorze prywatnym. To one generują niezbędne miejsca pracy i wpływy do budżetu w postaci podatków i opłat lokalnych, a także udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. Dlatego kilka lat temu podjęliśmy działania w zakresie wyznaczenia terenów pod działalność produkcyjną i usługową, a w latach 2015-2016 z myślą o utworzeniu strefy gospodarczej wybudowaliśmy nową, ponad 2,5-kilometrową drogę, która doskonale komunikuje tereny inwestycyjne z drogą wojewódzką 768 i wjazdem na autostradę. Dzięki temu lokalizacja tego terenu stała się atrakcyjna – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

W związku z zapytaniami inwestorów, gmina przystąpiła do wydzielenia terenów na pozostałym do sprzedaży, blisko 15-hektarowym terenie.

– Aktualnie trwają prace związane z wydzieleniem geodezyjnym kolejnych działek. Przetargi zamierzamy ogłosić pod koniec II kwartału br. – informuje wójt Kwaśniak.

Gmina Borzęcin zapewnia pomoc potencjalnym inwestorom w przygotowaniu inwestycji. W razie konieczności deklaruje również wsparcie w zakresie uzbrojenia terenu w oczekiwaną infrastrukturę.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast