Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin. Podatki uchwalone

Borzęcin. Podatki uchwalone

borzęcinRadni gminy Borzęcin uchwalili podatki dla mieszkańców na przyszły rok. – Samorząd ma dla mieszkańców dobre wiadomości – mówi wójt Janusz Kwaśniak. – Stawki nie uległy zmianie z pewnymi wyjątkami – dodaje wójt.

Stawki podatku od nieruchomości na rok 2016 zostały uchwalone w takiej samej wysokości jak obowiązujące w 2015 roku, ze zmianą w dwóch przypadkach, gdzie stawki podatku od nieruchomości uległy obniżeniu o 1,2%. – Zmiana dotyczy budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym oraz związanym z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń – informuje wójt Kwaśniak.

Podatki od środków transportowych na przyszły rok pozostają w takiej samej wysokości jak w roku bieżącym.

Dla celów podatku rolnego przyjęto cenę żyta, która została określona w komunikacie Prezesa GUS z dnia 19 października 2015 roku bez jej obniżania. W związku z tym kwota podatku rolnego ulegnie zwiększeniu w przypadku gospodarstw rolnych ze stawki 125,00 zł do kwoty 134,37 zł za 1 ha przeliczeniowy, a w przypadku gruntów nie stanowiących gospodarstwo rolne ze stawki 250,00 zł do kwoty 268,75 zł od 1 ha użytków rolnych.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast