Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin. Trwają prace nad projektem budżetu na 2016 rok

Borzęcin. Trwają prace nad projektem budżetu na 2016 rok

_IGP9801Dochody w wysokości 27 milionów 795 tysięcy złotych, wydatki w wysokości 27 milionów 445 tysięcy złotych oraz nakłady na inwestycje sięgające kwoty 4 milionów złotych – to główne założenia projektu budżetu gminy Borzęcin na 2016 rok. Różnica między dochodami, a wydatkami stanowi planowaną nadwyżkę budżetu w kwocie 350 tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów oraz wykup wyemitowanych papierów wartościowych.

To budżet ostrożnościowy, w którym skupiamy się głównie na opracowaniu projektów dla potrzeb realizacji inwestycji w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Gros środków stanowiących wydatki przeznaczone jest na przygotowanie niezbędnej dokumentacji dla planowanych inwestycji – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Najważniejsze z zaplanowanych zadań inwestycyjnych to: doposażenie i uruchomienie Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie, budowa chodników przy drogach powiatowych, remonty szkół, dalsza przebudowa dróg oraz dobudowa oświetlenia ulicznego.

Planuje się m.in. budowę nowych ciągów pieszych w Borzęcinie i Przyborowie, prace modernizacyjne w zakresie likwidacji barier architektonicznych oraz przebudowy sanitariatów i szatni w Zespole Szkół w Borzęcinie, budowę dróg wewnętrznych Działki IV w Borzęcinie, Buczyna – Kamieniec w Przyborowie oraz na osiedlu Ciupina Górka w Łękach oraz dobudowę oświetlenia ulicznego w Borzęcinie Górnym, Wisowatkach, Bielczy i Przyborowie – przybliża gospodarz gminy.

Gmina przygotowuje również dokumentację na realizację zadań, dla których zamierza aplikować o dofinansowanie ze środków funduszy Unii Europejskiej. W tym zakresie prowadzone będą prace koncepcyjne i projektowe dla zagospodarowania akwenów pożwirowych, modernizacji centrum wsi Łęki, termomodernizacji budynku Urzędu Gminy w Borzęcinie, przebudowy remizy OSP w Jagniówce, utworzenia Muzeum Regionalnego im. Sławomira Mrożka w Borzęcinie oraz przebudowy obiektu sportowego Victorii Bielcza.

Rada Gminy Borzęcin planuje uchwalić budżet jeszcze pod koniec bieżącego roku.

ug

1 komentarz

  1. na ile zadluza w tym roku oby nie podwoili

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast