Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin. Warsztaty towarzyszące w ramach PO PŻ 2014-2020

Borzęcin. Warsztaty towarzyszące w ramach PO PŻ 2014-2020

modelowytalerzW Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Borzęcinie w dniu 15 lutego 2016 roku odbyły się warsztaty edukacji ekonomicznej oraz warsztaty żywieniowe zorganizowane przez Bank Żywności w Krakowie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, Podprogram 2015 jako działania towarzyszące i skierowane do osób korzystających z pomocy żywnościowej. Warsztaty edukacji ekonomicznej poprowadziła trener Pani Marta Grzesica.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z podstawowymi zasadami racjonalnego gospodarowania budżetem domowym. Podczas ćwiczeń, każdy z uczestników pracując na własnym budżecie starał się wyznaczać cele finansowe w rodzinie, szukać oszczędności, umieć rozpoznawać, eliminować i ograniczać zagrożenia, planować, zapisywać i analizować wydatki – mówi Danuta Rogóż, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzęcinie. – Zwrócono uwagę na problem zaciągania pożyczek w zakresie rozsądnego pożyczania oraz zagrożeń wynikających z pożyczania. Tematykę zajęć podsumował film pt. „Nieszczęście w Szczęśliwicach”.

Warsztaty żywieniowe dla uczestników poprowadziła trener/dietyk Izabela Auszadniczek. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z podstawowymi zasadami prawidłowego żywienia, produktami zalecanymi i przeciwwskazanymi w zdrowej diecie oraz ich wpływem na zdrowie. Uczestnicy brali również udział w ćwiczeniach, gdzie między innymi układali zdrowe jadłospisy. W ostatniej części warsztatów zostały przedstawione główne informacje na temat czytania etykiet produktów spożywczych.

Przeprowadzone warsztaty były dobrym przygotowaniem do kolejnych planowanych już na początku marca 2016 roku warsztatów kulinarnych, na które zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

ug

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast