Don't Miss
Home » Wiadomości » Borzęcin. Wiktor Dębiński Mistrzem Intelektu 2018

Borzęcin. Wiktor Dębiński Mistrzem Intelektu 2018

Uczniowie czterech szkół podstawowych z terenu gminy Borzęcin wzięli udział w gminnym turnieju wiedzowym o tytuł „Mistrza intelektu”. Konkursu ma już ponad dwudziestoletnią tradycję i organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Uczniowie – po pięć osób wybranych z każdej szkoły – odpowiadają na wybrane przez siebie pytania z grona ponad trzystu przygotowanych przez organizatorów.

W tym roku, po trzech rundach konkursowych, najwięcej punktów zebrał Wiktor Dębiński – uczeń Zespół Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Wilkosz – również z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym, a trzecia była Natalia Wolsza z Zespołu Szkół i Przedszkola w Przyborowie. Warto wyróżnić także Arkadiusza Kociołka – ucznia Zespołu Szkół i Przedszkola w Przyborowie oraz Amandę Pawlik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury, w składzie którego znaleźli się  opiekunowie poszczególnych szkół.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe flakoniki, a zwycięzcy okazałe puchary, których od wielu lat fundatorem jest „Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Dam Dam Włodzimierz Bernady” z Łęk. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom a zwycięzcy nagrody rzeczowe, których tradycyjnie fundatorem był wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Dziękujemy sponsorom, uczniom biorącym udział w konkursie oraz ich opiekunom za przygotowanie podopiecznych do turnieju – mówi Piotr Kania z GOK Borzęcin.

W konkursie udział wzięli uczniowie:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Górnym: Magdalena Knap, Julia Machalska, Joanna Rams, Julia Madej, Kamila Musiał pod opieką Doroty Lis.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym: Julita Kiczka, Amanda Pawlik, Krzysztof Wilkosz, Dominika Czesak, Wiktor Dębiński pod opieką Marii Zając.

Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie: Bartosz Bolek, Jan Kossoń, Michał Rudek, Arkadiusz Kociołek, Natalia Wolsza pod opieką Bogdana Bilińskiego.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy: Luiza Pałka, Miłosz Marcinek, Jakub Potaczek, Jeremi Góral, Jakub Dubieniecki pod opieką Wiesławy Baryczka.

 

Wyniki końcowe – finaliści: 
I miejsce – Wiktor Dębiński – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym – 29 pkt.

II miejsce – Krzysztof Wilkosz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym – 28 pkt.

III miejsce – Natalia Wolsza – Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie – 25 pkt.

IV miejsce – Arkadiusz Kociołek – Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie – 24 pkt.

V miejsce – Amanda Pawlik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym – 18 pkt.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast