Nie przegap
Strona główna » Kultura » Borzęcin. Zaczytani wspólnie z Cemex przekazali książki

Borzęcin. Zaczytani wspólnie z Cemex przekazali książki

Resize_of_DSCN0476Blisko 150 książek przekazały Fundacje Zaczytani i Cemex–Budujemy Przyszłość na rzecz Gminnej Biblioteki Publicznej i świetlic Gminnego Ośrodka Kultury. Była to pierwsza akcja Zaczytanych na terenie gminy Borzęcin, realizowana we współpracy z miejscowym GOK. Przedstawiciele obu fundacji i działającej na terenie gminy Borzęcin firmy Cemex przyjechali w towarzystwie Pani Teatrzyk z Wrocławia, która – przede wszystkim dla licznie zgromadzonych dzieciaków z borzęcińskiego przedszkola – przygotowała widowisko pt. „Bolek i Lolek szukają Mikołaja”. Nie zabrakło ciekawych zabaw i wielu nagród dla najmłodszych, w tym oczywiście słodyczy.

Specjalnie na tę okazję przybyła Magdalenę Zarębską – znana w Polsce autorka książek dla dzieci i dorosłych oraz Oskar Michalak – aktor i tancerz. Pani Magda wspólnie z aktorką z wrocławskiego teatru zaprezentowały dzieciakom jedno ze swoich wspaniałych opowiadań, które maluchy słuchały z zapartym tchem.

To miło, że firma Cemex wspomogła nasze instytucje i wspólnie z Zaczytanymi zorganizowała całą akcję. Przekazane książki z pewnością ucieszą czytelników miejscowych bibliotek i świetlic. Ucieszyły się z pewnością także dzieci biorące udział w spotkaniu, które obejrzały ciekawie przygotowane przedstawienie i otrzymały wiele nagród. Liczymy na podobne akcje w kolejnych latach – komentuje Piotr Kania z GOK Borzęcin.

W spotkaniu wzięli udział: Ewa Krawczyk z fundacji Zaczytani, Maciej Mikołajewski z Fundacji Cemex–Budujemy Przyszłość, Arkadiusz Babicz z firmy Cemex, Diana Gałązka – dyrektor Banku Zachodniego w Brzegu, przedstawiciele gminy Borzęcin: Tadeusz Żurek – zastępca wójta gminy Borzęcin, Beata Rędzina – inspektor ds. szkolnictwa w UG Borzęcin, Elżbieta Kwaśniewska – kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej, dyrektor i pracownicy GOK oraz dzieci i opiekunowie z borzęcińskiego przedszkola.

(h)

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast