Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Remont remizy OSP w Przyborowie

Remont remizy OSP w Przyborowie

Ponad 1,7 miliona złotych otrzymała gmina Borzęcin na rozbudowę i remont remizy strażackiej w Przyborowie. Pieniądze pochodzą z dotacji europejskich. Podpisujący umowę w imieniu władz województwa wicemarszałek Stanisław Sorys stwierdził, że Gmina Borzęcin jest jednym z najskuteczniejszych samorządów w kraju w dziedzinie pozyskiwania funduszy europejskich i może być przykładem dla innych samorządów.

Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji został złożony jeszcze w 2007 roku, kiedy radnym wojewódzkim był Adam Kwaśniak. Wtedy nawet najlepsze wysoko ocenione projekty nie mogły skorzystać z dotacji, ponieważ brakowało środków. Jednakże województwo małopolskie doskonale radzi sobie z wydawaniem środków unijnych i w związku z tym pojawiły się dodatkowe pieniądze pochodzące z rezerwy i zwrotów. Taka dystrybucja funduszy powoduje, że Unii wraca bardzo niewiele środków, a Polska lideruje w rozdysponowywaniu wspólnej europejskiej kasy przeznaczonej na różnego rodzaju zadania. To spowodowało, że znalazły się środki finansowe dla gminy Borzęcin. Zadowolenia z faktu pozyskania dotacji nie krył wójt Janusz Kwaśniak. Mówił, że dzięki rozbudowie obiektu zwiększy się jego powierzchnia użytkowa. W obiekcie znajdą się pomieszczenia dla OSP i społeczności Przyborowa. Całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 2,5 miliona złotych.


IB

Foto. Maciej Mazur IB

 

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast