Don't Miss
Home » Wiadomości » “Borzęckie Słowiki” z piątą Muszlą Świętego Jakuba

“Borzęckie Słowiki” z piątą Muszlą Świętego Jakuba

W dniach 27 i 28 stycznia w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbył się XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszlę Świętego Jakuba. Gminę Borzęcin reprezentowali przedstawiciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym. W gronie solistów w rywalizacjach uczestniczyli: Martyna Pawlik, Anna Gofron, Amanda Pawlik, Magdalena Płachno, Jakub Kowal. Mimo, iż nie zdobyli miejsc na podium, zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, podobnie jak wszyscy uczestnicy Konkursu.

W kategorii KLASA VII, II i III Gimnazjum – ZESPOŁY brały udział Borzęckie Słowiki. Podczas eliminacji dzieci zaśpiewały 2 utwory bożonarodzeniowe. Komisja Konkursowa zwróciła uwagę na pastorałkę „Skrzypi wóz”. Słowiki ostatecznie zajęły II. miejsce w swojej kategorii wiekowej, efektem czego był udział w Koncercie Laureatów 28 stycznia br. w w wypełnionej po brzegi Sali Widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego. Dzieci zdobyły zespołowo piątą z kolei Muszlę Świętego Jakuba, 550 zł nagrody finansowej i srebrne Medaliki Św. Jakuba.

Relację filmową z Koncertu Laureatów można obejrzeć na stronie Parafii Świętego Jakuba w Brzesku pod adresem: http://www.jakub.bwi.pl/
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierają pracę Zespołu Borzęckie Słowiki. Szczególne podziękowania składam Pani Ewelinie Kowal, która poświęcając swój wolny czas sprawowała opiekę nad dziećmi, zarówno w sobotę 27 stycznia jak i w niedzielę 28 stycznia.

Brzesko. 13. konkurs Kolęd i Pastorałek ,,O Muszę św. Jakuba". #brzesko

Opublikowany przez Informator Brzeski na 28 stycznia 2018

Opiekun Zespołu Borzęckie Słowiki
Cecylia Czaja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast