Nie przegap
Strona główna » Kultura » Borzęckie Święto Grzyba – nie może Cię zabraknąć

Borzęckie Święto Grzyba – nie może Cię zabraknąć

s_grzyba_B2_13_2Ewa Farna i KOMBII to gwiazdy organizowanego już po raz dziewiąty Borzęckiego Święta Grzyba, które w tym roku odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia (sobota-niedziela).  Ale doskonała muzyka w wykonaniu największych gwiazd to nie wszystkie atrakcje. Oprócz tego zawsze pełen emocji i dobrej zabawy Turniej Sołectw z gminy Borzęcin, liczne konkursy i zabawy z cennymi nagrodami dla najmłodszych i tych nieco starszych oraz główny punkt programu – konkurs na najlepszą potrawę z grzybów, z roku na rok zaskakujący oryginalnością i coraz bardziej nieprawdopodobnymi potrawami z niepozornych, zdawałoby się grzybów. A wszystko to, i jeszcze więcej w najbliższy weekend na stadionie sportowym w Łękach.

Jak co roku przygotowujemy wiele atrakcji tak, aby każdy znalazł tam coś dla siebie. Będzie więc dużo dobrej zabawy, świetna muzyka w wykonaniu lokalnych zespołów i największych gwiazd – mówi Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

W sobotę, tuż przed koncertem Ewy Farnej wystąpi Przystanek Mrówkowiec, specjalizujący się w coverach największych gwiazd. Dzień później natomiast dobrze smakującą mieszankę rocka, reggae i ska zaproponuje nam Krzywa Alternatywa, która poprzedzać będzie występ grupy KOMBII.

Zdecydowanie inne emocje towarzyszyć będą przy okazji specjalnych pokazów, zaplanowanych na niedzielne popołudnie. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć w akcji najsilniejszych mężczyzn, na co dzień rywalizujących w cyklu StrongMan. Oprócz tego wystąpi Mistrz Świata 2013 w kulturystyce – Łukasz Kazimierczak, a w końcu w pokazie sztuk walki zaprezentuje się grupa MMA Borzęcin, w której występują mistrzowie Polski.

Obowiązkowym punktem programu jest oczywiście konkurs na najlepszą potrawę z grzybów. Osoby biorące w nim udział to prawdziwi mistrzowie wyczarowywania z grzybów prawdziwych kulinarnych cudów. Oczywiście wszystkie potrawy biorące udział w konkursie można degustować, a przez to na własnej skórze przekonać się przed jak trudnym zadaniem stoi jury konkursu, wskazując zwycięzcę.

Zarówno z Brzeska, jak i z Borzęcina przygotowano bezpłatny dowóz autobusami MPK. Szczegółowy rozkład jazdy oraz wszystkie bieżące informacje na stronie internetowej www.swietogrzyba.pl i na portalu społecznościom Facebook.

Tegoroczne Borzęckie Święto Grzyba to najlepszy sposób, aby ostatni weekend wakacji był niezapomniany i pełen wrażeń. Moc emocji gwarantowana. Pamiętajcie – tego nie można przegapić.

sg

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast