Nie przegap
Strona główna » Religia » Bp Styrna zrezygnował z kierowania diecezją elbląską

Bp Styrna zrezygnował z kierowania diecezją elbląską

627338_Styrna_Elblag_34Pochodzący z Parafii Szczepanów bp Jan Styrna zrezygnował z kierowania diecezją elbląską. Jak napisał do wiernych w specjalnym komunikacie – stan zdrowia, ogranicza coraz bardziej jego możliwości należytego wypełniania zadań, związanych z prowadzeniem diecezji.

Ordynariusz Kościoła elbląskiego podziękował wszystkim za wyrazy życzliwości i współpracy w posłudze zbawienia.

Biskup Jan Styrna ma 72 lata. Urodził się w 1941 r w Przyborowie, święcenia kapłańskie przyjął w 1965 r. w Tarnowie. Od 1991 r. był biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. Biskupem elbląskim został w 2003 r.

Tekst dokumentu:

Umiłowani Bracia Kapłani,
Osoby zakonne i wszyscy Wierni Diecezji Elbląskiej!

W bieżącym roku 2013 minęło 48 lat mojej posługi kapłańskiej i 22 lata pełnienia posługi biskupiej: 12 lat – jako biskup pomocniczy w mojej rodzinnej diecezji tarnowskiej oraz 10 lat – jako biskup diecezjalny w Diecezji Elbląskiej.

Od pewnego czasu dostrzegam w sobie postępujące zmiany w stanie zdrowia, ograniczające coraz bardziej moje możliwości należytego wypełniania zadań, związanych z prowadzeniem diecezji. W związku z tym, po przemyśleniu sytuacji, rozważeniu jej w sumieniu przed Bogiem i usilnej modlitwie, przedłożyłem w październiku bieżącego roku moją pokorną prośbę Ojcu Świętemu Franciszkowi o przyjęcie mojej rezygnacji z urzędu biskupa diecezjalnego. Ojciec Święty uznał przedstawioną motywację i moją prośbę przyjął, zlecając mi równocześnie pełnienie dotychczasowej posługi do czasu ustanowienia mojego następcy.

Z głębi serca dziękuję dobremu Bogu za dar szczególnego powołania w Kościele Chrystusowym i za wszystkie łaski. Dziękuję Ojcu Świętemu za zrozumienie i przyjęcie mojej prośby o zwolnienie z urzędu biskupa diecezjalnego. Po bratersku dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, zwłaszcza z diecezji elbląskiej, za każdy wyraz życzliwości i współpracy w posłudze zbawienia.

Powierzam się opiece Matki Bożej, a Was, umiłowani Siostry i Bracia, proszę o modlitwę.
Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi!

Elbląg, dnia 23 listopada 2013 roku.
X Jan Styrna

diecezja.tarnow.pl

Foto pochodzi ze strony http://www.diecezja.elblag.opoka.org.pl/

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast