Nie przegap
Strona główna » Religia » Bp Styrna zrezygnował z kierowania diecezją elbląską

Bp Styrna zrezygnował z kierowania diecezją elbląską

627338_Styrna_Elblag_34Pochodzący z Parafii Szczepanów bp Jan Styrna zrezygnował z kierowania diecezją elbląską. Jak napisał do wiernych w specjalnym komunikacie – stan zdrowia, ogranicza coraz bardziej jego możliwości należytego wypełniania zadań, związanych z prowadzeniem diecezji.

Ordynariusz Kościoła elbląskiego podziękował wszystkim za wyrazy życzliwości i współpracy w posłudze zbawienia.

Biskup Jan Styrna ma 72 lata. Urodził się w 1941 r w Przyborowie, święcenia kapłańskie przyjął w 1965 r. w Tarnowie. Od 1991 r. był biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. Biskupem elbląskim został w 2003 r.

Tekst dokumentu:

Umiłowani Bracia Kapłani,
Osoby zakonne i wszyscy Wierni Diecezji Elbląskiej!

W bieżącym roku 2013 minęło 48 lat mojej posługi kapłańskiej i 22 lata pełnienia posługi biskupiej: 12 lat – jako biskup pomocniczy w mojej rodzinnej diecezji tarnowskiej oraz 10 lat – jako biskup diecezjalny w Diecezji Elbląskiej.

Od pewnego czasu dostrzegam w sobie postępujące zmiany w stanie zdrowia, ograniczające coraz bardziej moje możliwości należytego wypełniania zadań, związanych z prowadzeniem diecezji. W związku z tym, po przemyśleniu sytuacji, rozważeniu jej w sumieniu przed Bogiem i usilnej modlitwie, przedłożyłem w październiku bieżącego roku moją pokorną prośbę Ojcu Świętemu Franciszkowi o przyjęcie mojej rezygnacji z urzędu biskupa diecezjalnego. Ojciec Święty uznał przedstawioną motywację i moją prośbę przyjął, zlecając mi równocześnie pełnienie dotychczasowej posługi do czasu ustanowienia mojego następcy.

Z głębi serca dziękuję dobremu Bogu za dar szczególnego powołania w Kościele Chrystusowym i za wszystkie łaski. Dziękuję Ojcu Świętemu za zrozumienie i przyjęcie mojej prośby o zwolnienie z urzędu biskupa diecezjalnego. Po bratersku dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, zwłaszcza z diecezji elbląskiej, za każdy wyraz życzliwości i współpracy w posłudze zbawienia.

Powierzam się opiece Matki Bożej, a Was, umiłowani Siostry i Bracia, proszę o modlitwę.
Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi!

Elbląg, dnia 23 listopada 2013 roku.
X Jan Styrna

diecezja.tarnow.pl

Foto pochodzi ze strony http://www.diecezja.elblag.opoka.org.pl/

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast