Don't Miss
Home » Sport » Brazylijskie jiu jitsu również w Brzesku

Brazylijskie jiu jitsu również w Brzesku

FILA Senior European Grappling ChampionshipsJuż dzisiaj, 9 października rusza w Brzesku inauguracja nowopowstałej sekcji brazylijskiego jiu jitsu – Grappling Brzesko. Klub ten ściśle współpracuje z jednym z najlepszych klubów w kraju Grappling Kraków oraz jego bocheńskim odpowiednikiem. Zajęcia będzie prowadził główny instruktor Arkadiusz Klasa – doświadczony i czynny jeszcze zawodnik w „chwytanych” sztukach walki. Specjalizuje się On głównie w brazylijskim jiu jitsu, submission fighting oraz grappling’u, gdzie odnosił największe sukcesy. Pod przewodnictwem Piotra Bagińskiego dwukrotnie zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata i Europy, a w klasyfikacji drużynowej wywalczył złoto.

 Arkadiusz Klasa wywodzi się z zaprzyjaźnionej bocheńskiej sekcji Grappling Bochnia, gdzie trenuje na co dzień, jak także doskonali na bieżąco swoje umiejętności w głównej siedzibie w Krakowie. Bocheńska filia w ostatnim czasie zasłynęła w kręgu „chwytanych” sztuk walki, cykliczną organizacją „Podziemnego Pucharu Polski” w Kopalni Soli Bochnia, który cieszy się dużą renoma i prestiżem w kraju i zagranicą. Główny trener Grappling Brzesko wcześniej wielokrotnie potwierdzał na zawodach swoją wyższość nad rywalami, jak także klasę, jaką jest sam dla siebie, do czego również zobowiązuje nie tylko nazwisko. Na krajowym podwórku wielokrotnie zdobywał cenne medale na prestiżowych zawodach.  Dodatkowo pełni On funkcję sędziego turniejowego.

Brazylijskie jiu jitsu – najbardziej skuteczna dyscyplina sztuk walki, która wielokrotnie potwierdzała swoją dominację nad innymi  na wielu galach mieszanych sportów walki. Obecnie jest to nierozłączny element popularnego MMA, które na tym bazuje. BJJ należy do kręgu tzw. „chwytanych” sztuk walki, które polega na sprowadzeniu rywala do „parteru” i tam jego obezwładnienie za pomocą obfitego bukietu technik tj. duszenia, dźwignie, obalenia i rzuty. Brazylijskie jiu jitsu jest nazywane także łagodną sztuką walki, gdyż chcąc zneutralizować rywala/napastnika można użyć wiele technik obezwładniających nie robiąc nikomu krzywdy w przeciwieństwie do stylów kopanych bądź uderzanych.

Grappling Brzesko zaprasza na swoje treningi każdego, kto pragnie nauczyć się czegoś nowego, kto szuka nowych wyzwań i pasji, jak także miłośników wszelakich sztuk walki, gdzie będzie można pożytecznie i aktywnie spędzić swój wolny czas, ucząc się przy okazji samoobrony. Na inaugurację treningów w brzeskiej filii przybędą także doświadczeni przyjaciele z Bochni, którzy pomogą wprowadzić nowoprzybyłe osoby w świat brazylijskiego jiu jitsu. W klubie będzie można trenować stricte rekreacyjnie lub typowo zawodniczo przygotowując się bezpośrednio pod zawody sportowe, gdzie będzie można rywalizować w największych turniejach w kraju, a między innymi również w bocheńskiej kopalni soli.

Treningi odbywać się będą wstępnie dwa razy w tygodniu w środy o 19:30 i w piątki o 19:00 w Brzesku, w Szkole Podstawowej Nr 3, ul. Legionów Piłsudskiego 23. Na pierwsze treningi prosimy wziąć ze sobą odzież sportową, a jeżeli już ktoś posiada mile widziane są kimona – zajęcia odbywają się w boso na specjalnych matach zapaśniczych. Bieżące informację zamieszczane będą na klubowym fanpage’u (www.facebook.com/pages/Grappling-Brzesko/738616759487803). Poniżej przedstawiamy zdjęcia z treningów oraz z zawodów.

JK

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast