Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brygadier Dariusz Pęcak, Komendant Powiatowy PSP w Brzesku przechodzi na emeryturę

Brygadier Dariusz Pęcak, Komendant Powiatowy PSP w Brzesku przechodzi na emeryturę

dsc_3158_800x534W piątkowy wieczór  w restauracji August miało miejsce spotkanie podczas którego pożegnał się ze służbą Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku starszy brygadier Dariusz Pęcak. Został odwołany przez komendanta małopolskiego PSP  młodszego brygadiera Stanisława Nowaka.

Powołany w styczniu bieżącego roku przez ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka  nowy małopolski komendant PSP młodszy brygadier Stanisław Nowak poprzednio pełnił funkcję zastępcy komendanta miejskiego PSP w Krakowie, gdzie nadzorował między innymi sprawy kontrolno-rozpoznawcze oraz kwatermistrzowsko-techniczne. Uczestniczył w prowadzeniu postępowań dotyczących zamówień publicznych, planowania i realizacji inwestycji oraz remontów obiektów, szczególnie termomodernizacji budynków KM PSP i JRG w Krakowie.

Po objęciu funkcji natychmiast przystąpił do zmian. Między innymi odwołał ……..swojego dotychczasowego szefa, czyli Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie, odwołany również został dotychczasowy zastępca komendanta wojewódzkiego st. bryg. Adam Rzemiński, a z naszego terenu komendant PSP  w Tarnowie, oraz właśnie komendant PSP w Brzesku.

Wcześniej – zgodnie z procedurą – komendant Nowak wystąpił do Starosty brzeskiego o wyrażenie opinii w sprawie planowanej zmiany. Opinia starosty Andrzeja Potępy była negatywna, ponieważ komendant Dariusz Pęcak jest bardzo dobrym specjalistą, posiadającym duże doświadczenie w swoim fachu, cieszy się ogromnym autorytetem w środowisku, jest w sile wieku i nic nie usprawiedliwiało dokonywania zmian na stanowisku komendanta powiatowego. Opinia Starosty nie jest jednak wiążąca, choć ze względu na zasady kultury, mogłaby zostać uszanowana ponieważ była bardzo merytoryczna rzetelna.

Uroczysta pożegnalna kolacja pełna była wspomnień. Po wystąpieniu komendanta Dariusza Pęcaka, który w swoim trwającym ok. godziny przemówieniu wspominał swoją służbę, głos zabrała pani poseł PiS Józefa Szczurek-Żelazko, która wyraziła …….żal ze komendant Pęcak odchodzi. Następnie w podobnym tonie wypowiedzieli się panowie: Prezes Zarządu Powiatowego PiS, a zarazem radny powiatowy  Stanisław Pacura, oraz radny powiatowy (również PiS) Sławomir Pater, który pozwolił sobie również na wspominki, tylko z okresu jeszcze wcześniejszego. Mianowicie z czasów, kiedy razem z komendantem Pęcakiem chodzili do szkoły w której dyrektorem był właśnie ojciec Sławomira Patera i jak ten ojciec bardzo Dariusza Pęcaka lubił. Komendant Dariusz Pęcak przechodzi na zupełnie nie planowaną emeryturę. Ponieważ jest człowiekiem w sile wieku i pełnym energii, podobno wybiera się na kolejne studia. Kto wie, być może zajmie się jakąś działalnością społeczną i publiczną, bo szkoda by było, aby takie doświadczenie się marnowało.

brzesko.info.pl

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast