Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzescy strzelcy na zajęciach z taktyki zielonej

Brzescy strzelcy na zajęciach z taktyki zielonej

Sobota to dobry dzień na to by wyjść z domu i zostać Strzelcem… W minioną sobotę 11 marca w ramach zajęć realizowanych przez brzeskich strzelców szkolono rekrutów z podstaw taktyki zielonej. Całość zakończono treningiem strzeleckim.

Były to kolejne zajęcia w terenie. Rekruci, którzy licznie stawili się na zbiórce poznawali podstawy taktyki zielonej. Mogli obserwować z bliska strzelców w działaniu gdyż każdy z nich dostał „opiekuna”. 

Strzelcy regularnie szkolą się w różnych warunkach pogodowych i terenowych – w ostatnich tygodniach odbyli m.in. zajęcia taktyczne oraz ćwiczyli ewakuację rannego z pola walki.

Brzescy strzelcy wchodzą w skład ogólnopolskich struktur Związku Strzeleckiego “Strzelec”. To organizacja paramilitarna będąca patriotycznym stowarzyszeniem działającym w zakresie przygotowywania młodzieży do służby wojskowej i obrony cywilnej.

Strzelec jest organizacją społeczno – wychowawczą. Początki organizacji sięgają 1910 roku. Była ona zalążkiem powstania wojskowych struktur Legionów Polskich. W Brzesku już w okresie przedwojennym działał Związek Strzelecki. Jego dowódcą w latach 1929-1931 był starosta powiatowy podpułkownik w stanie spoczynku Andrzej Hałaciński, współtwórca „Pieśni Legionów”, który został zamordowany w Katyniu. Jednostka Strzelecka 2059 z Brzeska jego imienia, nawiązując do przedwojennych tradycji działa prężnie, uczestnicząc we wszystkich uroczystościach i imprezach patriotycznych, godnie kontynuując tradycję Związku Strzeleckiego.

Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Jednostki Strzeleckiej 2059 – Jednostka Strzelecka im. płk. A.T.Hałacińskiego w Brzesku mogą znaleźć dodatkowe informacje na stronie internetowej <==

Galeria zdjęć <==

==

JS2059 / IB

Foto/video – G. Kurek

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast