Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzeski szpital gościł Profesor Magdalenę Kucię

Brzeski szpital gościł Profesor Magdalenę Kucię

24 maja 2017 r. w brzeskim szpitalu odbyło się spotkanie z pochodzącą z Brzeska Profesor Magdaleną Kucią. W trakcie spotkania Profesor Magdalena Kucia wygłosiła wykład „Komórki macierzyste – wyzwania, nadzieje i zagrożenia” dla personelu medycznego.

Prof. Magdalena Kucia jest absolwentką brzeskiego liceum. Po obronie pracy doktorskiej wyjechała na staż do Stanów Zjednoczonych, do University of Louisville, gdzie u boku profesora Mariusza Ratajczaka rozpoczęła pracę naukową nad wykorzystaniem komórek macierzystych w medycynie. Habilitację złożyła i obroniła w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, do dzisiaj prowadzi badania nad zwalczaniem nowotworów.

Jej badania cechują się wielką innowacyjnością i są znaczące jeśli chodzi o postęp w zwalczaniu nowotworów. Prof. Magdalena Kucia osiągnęła w dziedzinie nauk biologicznych sukcesy światowe. Jest współodkrywcą komórek VSEL – komórek macierzystych będących wielką nadzieją medycyny regeneracyjnej. Jest laureatką wielu grantów naukowych w Polsce i na świecie.

Prof. Magdalena Kucia napisała wiele prac naukowych, które publikowane były w prestiżowych czasopismach na całym świecie. Obecnie jest szefem kilku projektów naukowych prowadzonych w Polsce i USA.

Galeria zdjęć <==

SP ZOZ Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast