Don't Miss
Home » Sport » Brzesko. 18. turniej kręglarski Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Brzesko. 18. turniej kręglarski Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Po raz 18. w Brzesku został zorganizowany turniej kręglarski organizowany przez Krakowską Kongregację Kupiecką. W jego otwarciu uczestniczyła przewodnicząca rady miejskiej, Maria Kądziołka, w podsumowaniu imprezy i rozdaniu pucharów wziął udział burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha.

Brzeski oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej słynie z organizacji turniejów kręglarskich, Limanowa specjalizuje się w zawodach ze strzelectwa pneumatycznego i krosów rowerowych, Myślenice zaś co roku organizuje zawody w strzelaniu goli do miniaturowych bramek. Brzeski turniej od wielu lat rozgrywany jest o puchar prezesa KK . Od 14 lat jego fundatorem jest Wiesław Jopek. Rywalizacja w tym roku była zacięta, o prymat walczyły drużyny z Limanowej i Brzeska. Pozostałe oddziały musiały uznać wyższość zawodników z Limanowej, choć reprezentacja z Krakowa też dzielnie walczyła zdobywając trzecie miejsce. Nagrody uczestnikom turnieju wręczali burmistrz Tomasz Latocha w towarzystwie prezesów z Krakowa i Brzeska – Wiesława Jopka i Bogdana Baranka.

Wśród mężczyzn triumfował Bartosz Pośladek z Brzeska przed Wojciechem Moszyńskim z Krakowa i Tomaszem Śmierciakiem z Limanowej. Rywalizację wśród kobiet wygrała Katarzyna Pacewicz-Pyrek z Brzeska przed Bogusławą Stanisz i Beatą Wygodą (obydwie z Limanowej). Wśród dzieci zwyciężyła Anna Wygoda, przed Natalią Wygodą i Bartłomiejem Wygodą (wszyscy z Limanowej). Najmłodszym uczestnikiem zawodów był niespełna trzyletni Kuba Nowak z Brzeska. To wnuk prezesa oddziału, Bogdana Baranka, który powiedział, że jego córka, matka Jakuba, po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju w wieku sześciu lat.

Galeria zdjęć <=

brzesko.pl

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast