Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Areszt dla sprawców rozboju

Brzesko. Areszt dla sprawców rozboju

img_0399Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili 47-latka i okradli go. Pokrzywdzony zdążył uciec i powiadomić o wszystkim Policję. Decyzją Sądu sprawcy najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie.

W nocy z piątku na sobotę (7/8.10) po północy do oficera dyżurnego brzeskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o pobiciu i kradzieży. W centrum Brzeska na policjantów czekał pokrzywdzony. Relacjonował, że chwilę wcześniej spożywał alkohol w jednym z mieszkań na terenie miasta. Nagle pomiędzy nim a dwoma mężczyznami z tego towarzystwa doszło do nieporozumień. Oprawcy zaczęli pięściami go okładać i kopać po całym ciele, skradli mu również kurtkę oraz portfel z pieniędzmi. Gdy udało się mu uciec na zewnątrz, zaczął wzywać pomocy, wtedy sprawcy ruszyli za nim i jeszcze gonili go po mieście, po czym odpuścili. Pobity 47-latek zanim trafił do szpitala jednoznacznie wskazał policjantom napastników, którzy przebywali na przystanku autobusowym. Podczas zatrzymania obaj mężczyźni (44- i 45-latek) wypierali się jakiegokolwiek udziału w tej sprawie. W mieszkaniu, gdzie doszło do pobicia, funkcjonariusze znaleźli już niezbite dowody przestępstwa. Odzyskali kurtkę i portfel pokrzywdzonego.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju, zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Czyn, którego się dopuścili zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast