Nie przegap
Strona główna » Sport » Brzesko-Bocheńska drużyna na Pucharze Polski w Brazylijskim Ju Jitsu

Brzesko-Bocheńska drużyna na Pucharze Polski w Brazylijskim Ju Jitsu

bjj-iW dniu 12 listopada w Krakowie odbyły się duże zawody w Brazylijskim Ju Jitsu – Puchar Polski Ne Waza będący tradycyjnie już miejscem gdzie  zawodnicy walczą o kwalifikacje do Kadry Polski (kadry U21), oraz XXI Liga BJJ.

W zawodach startowała również pięcioosobowa reprezentacja Klubu Grappling-Team z Bochni – podopiecznych trenerów Arkadiusza Klasy i Marka Ujejskiego. Wśród pięciu zawodników Klubu, obok Igora Morańskiego, Dawida Kazka i  Artura Nowaka byli również Jakub i Krzysztof Kwolek – brzeszczanie którzy trenują w bocheńskim klubie.

Bocheńska ekipa może start zaliczyć do udanych. Obydwaj młodzi adepci BJJ Igor Morański i Dawid Kazek wywalczyli w Pucharze Polski  srebrne medale w kategorii odpowiednio 60 i 55 kg (U15). Najwięcej medali, bo aż trzy przywiózł Krzysztof Kwolek, zdobywając brązowy medal w Pucharze Polski (U21), oraz złoty i srebrny  medal w odbywającej się równolegle XXI Lidze BJJ, gdzie startował w kategorii Gi oraz No Gi  (walka w kimonach i bez kimon). Drugi z braci, Jakub Kwolek, wywalczył w Lidze BJJ trzecie miejsce w kategorii 82 kg Elita (czyli obejmującej posiadaczy najwyższych pasów: purpurowych, brązowych i czarnych).  Niestety, tym razem start został okupiony dość poważną kontuzją kolana. Już w 19 sekundzie walki – jak mówi – „strzeliło„ mu kolano, ale mimo to walczył do końca jeszcze  przez 7 minut. Impreza dla Kuby zakończyła się wizytą na SOR, gdzie kolano zostało zgrabnie zapakowane w gips a lekarz wysunął mało pocieszającą diagnozę, że wiązadła są zerwane i na co najmniej pół roku wojownik z Brzeska będzie się musiał przekwalifikować na szachy jako mniej urazowy sport.

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast