Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko / CBŚ zatrzymało pedofila

Brzesko / CBŚ zatrzymało pedofila

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzydziestopięciolatka, mieszkańca gminy Brzesko. Namawiał małoletnich by, ci przez portale społecznościowe przysyłali mu nagie zdjęcia. To była szeroko zakrojona akcja, a wraz z nim zatrzymani zostali inni pedofile z całej Polski. Śledczy dla dobra poszkodowanych nie ujawniają szczegółów całej akcji. Apelują jednak do rodziców by pilnowali swoje dzieci.

Pedofil to osoba, która może piastować różne stanowiska. W środowisku nikt nawet nie przypuszcza, że dana osoba może mieć takie skłonności. Jak podkreśla lek. med. Agnieszka Miłoś, specjalista z zakresu psychiatrii i seksuologii dlatego ważne jest by kontrolować swoje dzieci, a także mówić im, że ich narządów płciowych nikt nie może dotykać.

– Dzisiaj, kiedy dzieci mają dostęp do Internetu powoduje to, że mogą stać się ofiarami tego typu osób. Musimy patrzeć z kim nasze dzieci utrzymują kontakt. Poznać ich znajomych. Trzeba też ich instruować, że tego typu rzeczy jak wysyłanie nagich zdjęć, czy prośba o nagłe spotkanie może być dla nich niebezpieczne. Lepiej trzy razy sprawdzić, niż narazić dziecko na spotkanie z taką osobą – mówi Agnieszka Miłoś.

Mówi też, że z dzieckiem trzeba rozmawiać i zapewniać go, że zawsze może liczyć na ich pomoc gdy ktoś robi mu krzywdę.

– Nie ważne czy jest w szkole czy na koloni, obozie ma mieć informację. Ja jestem ja na ciebie czekam. Jeżeli czujesz się zagrożony zrobię wszystko żeby ci pomóc – podsumowuje.

Zatrzymanemu pedofilowi grozi do dwunastu lat więzienia.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast