Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko / CBŚ zatrzymało pedofila

Brzesko / CBŚ zatrzymało pedofila

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzydziestopięciolatka, mieszkańca gminy Brzesko. Namawiał małoletnich by, ci przez portale społecznościowe przysyłali mu nagie zdjęcia. To była szeroko zakrojona akcja, a wraz z nim zatrzymani zostali inni pedofile z całej Polski. Śledczy dla dobra poszkodowanych nie ujawniają szczegółów całej akcji. Apelują jednak do rodziców by pilnowali swoje dzieci.

Pedofil to osoba, która może piastować różne stanowiska. W środowisku nikt nawet nie przypuszcza, że dana osoba może mieć takie skłonności. Jak podkreśla lek. med. Agnieszka Miłoś, specjalista z zakresu psychiatrii i seksuologii dlatego ważne jest by kontrolować swoje dzieci, a także mówić im, że ich narządów płciowych nikt nie może dotykać.

– Dzisiaj, kiedy dzieci mają dostęp do Internetu powoduje to, że mogą stać się ofiarami tego typu osób. Musimy patrzeć z kim nasze dzieci utrzymują kontakt. Poznać ich znajomych. Trzeba też ich instruować, że tego typu rzeczy jak wysyłanie nagich zdjęć, czy prośba o nagłe spotkanie może być dla nich niebezpieczne. Lepiej trzy razy sprawdzić, niż narazić dziecko na spotkanie z taką osobą – mówi Agnieszka Miłoś.

Mówi też, że z dzieckiem trzeba rozmawiać i zapewniać go, że zawsze może liczyć na ich pomoc gdy ktoś robi mu krzywdę.

– Nie ważne czy jest w szkole czy na koloni, obozie ma mieć informację. Ja jestem ja na ciebie czekam. Jeżeli czujesz się zagrożony zrobię wszystko żeby ci pomóc – podsumowuje.

Zatrzymanemu pedofilowi grozi do dwunastu lat więzienia.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast