Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Cmentarne oszustwa

Brzesko. Cmentarne oszustwa

Przedsiębiorca pogrzebowy z powiatu brzeskiego usłyszał zarzut oszukania kilkadziesiąt osób. Według prokuratury wystawiał faktury za usługę w zawyżonej kwocie dla rodzin zmarłego. Inną kwotę przedstawiał Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. W ten sposób zdaniem śledczych płacił mniejsze podatki.

Przedsiębiorca przyznał się do winy i che dobrowolnie poddać się karze. – Zaproponował dla siebie karę dziesięciu miesięcy wiezienia w zawieszaniu na dwa lata – mówi Jaromierz Sobusiak, sędzia Sądu Rejonowego w Brzesku. Według śledczych przedsiębiorca brał od rodziny osób zmarłych pełnomocnictwa na podstawie których wypłacał zasiłek pogrzebowy z ZUS. Za usługę dla ubezpieczyciela wystawiał fakturę z zaniżoną kwotą niż tą, którą przedstawiał rodzinie zmarłego. Dzięki temu miał unikać podatków.

Przedsiębiorca ten był już oskarżony o to, że ukradł wieniec z grobu po czym sprzedał go innym osobom, oraz że zbyt płytko w ziemi pochował zmarłego niż nakazują to przepisy prawa.

(kra)

Zakaz kopiowania materiały przez inne portale, bez zgody autora.

 

One comment

  1. Witam. Prosilbym o sprostowanie informacji a dokladnie dopisanie ze to zaklad pogrzebowy ze Szczepanowa, poniewaz w brzesku sa tez inne zaklady a taki artykul szkodzi i psuje opinie innym prywatnym firmom z pow. Brzeskiego. Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast