Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Dobroczyńca brzeskiego hospicjum

Brzesko. Dobroczyńca brzeskiego hospicjum

Pulsometry do mierzenia tętna, elektroniczne aparaty do pomiaru ciśnienia krwi, nowoczesne termometry a także ssaki wykorzystywane podczas intubacji, gdy pacjent nie jest w stanie samodzielnie oddychać – o taki sprzęt wzbogaciło się brzeskie hospicjum. Ufundował go pochodzący z Okocimia właściciel firmy medycznej Jerzy Nowak. Obecnie mieszka w Krakowie, ale jak mówi część jego serca została w gminie Brzesko. – Moje korzenie pochodzą z Okocimia. Stąd ad pochodzi mój tata. Ja często przyjeżdżałem tutaj na wakacje czy ferie zimowe. Połowa mojego serca została tutaj a druga w Krakowie, gdzie mieszkam. Jako młody chłopiec poznałem tutaj koleżanki i kolegów. Oni tak ja i ja już dorośliśmy, ale cały czas się razem spotykamy i rozmawiamy. Pracują jako nauczyciele, lekarze czy pielęgniarki. Właśnie jedna z koleżanek pracuje w brzeskim hospicjum. Ponieważ działam w branży medycznej postanowiłem wesprzeć tę placówkę – mówi.

To piękny gest- mówi Ryszard Ożóg, wicestarosta brzeski.- Najbardziej miłe jest to, że są tacy są. Dzisiaj wiele osób jest egocentrykami. Jednak pojawiają się osoby, które potrafią dzielić się z innymi – dodaje.

Jerzy Nowak zapowiada, że to nie ostatnia jego darowizna.  

IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Fot. Maciej Mazur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast