Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: Ekspedientka sprzedała alkohol małoletniemu

Brzesko: Ekspedientka sprzedała alkohol małoletniemu

Zemanta Related Posts Thumbnail17-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego wrócił do swojego miejsca zamieszkania z pokaźnym zaopatrzeniem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że młody człowiek zaopatrzył się w alkohol. Sprawą zajęli się brzescy policjanci.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o sprzedaży alkoholu osobie poniżej 18 roku życia. W trakcie ustaleń wyszło na jaw, że 17-letni mężczyzna bez żadnego problemu dokonał zakupu 7 piw oraz papierosów na terenie Brzeska. Z takim zaopatrzeniem małoletni powrócił do miejsca zamieszkania. Na szczęście alkohol bardzo szybko został zabezpieczony. Teraz brzescy policjanci wyjaśniają, w jaki sposób małoletni dokonał zakupu alkoholu.

Policjanci przypominają, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości przewiduje sankcje w przypadku stwierdzenia sprzedaży alkoholu osobom małoletnim. Jedna z nich to odpowiedzialność karna sprzedającego za popełnione przestępstwo. Druga, która może przysporzyć spore problemy dla właścicieli sklepów związana jest z możliwością cofnięcia zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Odbywa się to na drodze administracyjnej.

Pozytywne jest to, że coraz więcej obywateli nie przechodzi obojętnie wobec takiego procederu, zwracając uwagę sprzedającemu czy też małoletniemu o obowiązującym prawie. Wszak chodzi również o zdrowie i zapobieganie ewentualnym konsekwencjom spożywania alkoholu przez młodych ludzi.

KPP Brzesko

6 komentarzy

  1. zwolnic powinni ekspedientkę ,a jesli sprzedającym byl wlascicieel cofnąc pozwolenie na alkohol …ale coz znając naszze polskie prawo i nasz wymiar sprawiedliwosci jaki mamy w Brzesku sprawa ucichnie i dalej będą bezkarnie sprzedawac malolatom alkohol i papierosy …a wysilek policjantow pojdzzie jak zwykle na marne…

  2. Na siłę próbujecie ubarwiać to, co dzieje się na co dzień, jakby co najmniej udaremnili atak terrorystyczny. To samo dotyczy artykułu o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy w Mokrzyskach. Jak tak dalej pójdzie, to Brzeskiem zainteresuje się sam Ojciec Mateusz, bo coraz więcej zagadek kryminalnych. Wstyd dla osób, które zajmują się pisaniem takich głupot.

  3. Od razu człowiek czuje sie bezpieczniej wiedząc ze Służby tak o niego dbaja i pilnuja by nie było zagrozenia!!! Po takich artykułach rośnie w społeczeństwie Brzeska szacucek do wysiłku pracu policji i człowiek az chce by za swoje wysiłki zostali nagradzania….co ja gadam ludzie takie artykuły to Żenada !

  4. Od razu człowiek czuje sie bezpieczniej w miescie chornionym przez sluzby potrafiace udaremnic i wykryc tak znaczące przestepstwa !!!!

  5. @ed2rd
    Trafiłeś w samo sedno. A jak dołożysz do tego, że te służby chyba do końca nie wiedzą, co grozi za sprzedaż alkoholu nieletnim (o czym mowa poniżej) to już w ogóle “żenua”.

    Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi jasno określa w art. 18 ust. 10 pkt 1) lit. a), że w przypadku sprzedaży alkoholu nieletniemu organ wydający zezwolenie cofa to zezwolenie. Stanowisko sądów administracyjnych jest takie, że wystarczy nawet jednorazowy przypadek. A zatem nie jest to jedynie możliwość cofnięcia zezwolenia, ale obowiązek jego cofnięcia. To spora różnica.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast