Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko – gminny lider recyklingu w Polsce

Brzesko – gminny lider recyklingu w Polsce

brzeskoW siedzibie Senatu RP burmistrz, Grzegorz Wawryka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pasierb odebrali w imieniu gminy Brzesko tytuł Gminnego Lidera Recyklingu. Ogólnopolski konkurs, który spośród 160 zgłoszonych wyłonił 21 samorządów – laureatów odbywał się pod patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Fundacji Promocji Gmin Polskich i Senatu RP.

– Jesteśmy jedyną gminą w Małopolsce, która, zdaniem jurorów zasługuje na takie wyróżnienie – mówi burmistrz Referat Grzegorz Wawryka. -W naszej gminie selektywna zbiórka odpadów prowadzona jest już od kilkunastu lat, w konkursie oceniano bowiem przede wszystkim zaangażowanie i wkład samorządu lokalnego w organizowanie i rozwój selektywnej zbiórki oraz zagospodarowania odpadów komunalnych, rodzaje selektywnie zbieranych odpadów, sposób i skuteczność segregacji, a także współpracę z innymi gminami i organizacjami w rozwoju systemu selektywnej zbiórki odpadów.

Uzyskanie wyróżnienia było możliwe dzięki ciężkiej pracy, której już kilkanaście lat temu podjęli się pracownicy Referatu Ochrony Środowiska  – kierownik Henryk Piela, Małgorzata Młynarczyk i Danuta Zięba, która teraz jest szefową Biura Gospodarki Odpadami. Urząd Miejski prowadzi wiele działań edukacyjnych mających na celu uświadamianie mieszkańców o konieczności segregacji odpadów. Referat Ochrony Środowiska organizuje wiele konkursów i akcji, rozprowadza plakaty i ulotki. – Coraz więcej ludzi segreguje odpady i robi to w sposób umiejętny – to jest wymierny efekt naszych działań – mówi Henryk Piela.

– Już za kilkanaście dni w gminie obowiązywać zaczną nowe zasady zbiórki, segregowania i wywozu odpadów – dodaje burmistrz Wawryka. Mam nadzieję, że zdamy wszyscy ten egzamin i dzięki temu śmieci nie będą trafiać do lasów i do rowów.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast