Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Grupa z 4-miesięcznym niemowlakiem okradała sklepy

Brzesko. Grupa z 4-miesięcznym niemowlakiem okradała sklepy

Policjanci rozliczają czteroosobową szajkę okradającą sklepy na terenie Brzeska. Grupa tylko w ciągu jednego dnia „zawitała” do trzech placówek czyszcząc sklepowe półki z produktów spożywczych i artykułów przemysłowych. Jedna ze sprawczyń wyjeżdżając na zaplanowaną „robotę” zabrała ze sobą 4-miesięczne niemowlę.

23 października br. policjanci otrzymali sygnał od ochrony jednego ze sklepów w Brzesku o ujęciu kobiety kradnącej towar. Co do winy kobiety nie było żadnych wątpliwości, ona sama nie negowała całej sytuacji dobrowolnie wydając skradzione artykuły spożywcze i przemysłowe. Podczas policyjnej interwencji okazało się, że w innych sklepach w mieście też doszło do kradzieży. Skrupulatnie prześledzony monitoring dostarczył funkcjonariuszom nowych informacji w tej sprawie. Okazało się, że kobieta podczas sklepowych „wizyt” nie była sama, towarzyszyły jej jeszcze dwie kobiety i mężczyzna oraz co zadziwiające….4 miesięczne dziecko. Grupa po wejściu do placówki rozdzielała się, pakując skradziony towar do wózka sklepowego, z którym przejeżdżała za linię kas. Kiedy jedna z kobiet została ujęta przez ochronę, pozostali uciekli. Policjanci znając numery rejestracyjne samochodu, którym podróżowali sprawcy, w odległości około 200 metrów od placówki, gdzie ujęto ich wspólniczkę, zatrzymali pozostałą trójkę.

Sprawcy to osoby w wieku od 17 do 59 lat, mieszkańcy powiatu brzeskiego, tarnowskiego, i wielickiego. Wiadomo, że w ciągu jednego dnia okradli 3 placówki w Brzesku. Policjanci weryfikują ile i jakie towary zniknęły ze sklepowych półek, aby oszacować straty. Funkcjonariusze podejrzewają, że grupa mogła dokonywać podobnych kradzieży w ościennych powiatach, co będzie wyjaśniane podczas prowadzonych czynności. Za popełnione wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

KPP Brzesko

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast