Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Kamery na cmentarzu

Brzesko. Kamery na cmentarzu

brzesko-cmentarzCmentarz parafialny w Brzesku obserwują kamery. Na razie pojawiła się jedna. Kolejne będą montowane niebawem. Instalacja monitoringu na najstarszej nekropoli w mieście była koniecznością. Choć to miejsce spoczynku, było także ulubionym miejscem spotkań amatorów tanich trunków.

Butelki i puszki po alkoholu, śmieci, czasami zgniłe owoce a także ekskrementy – taki obraz mogli zobaczyć odwiedzający brzeski cmentarz.- To było przerażające. W jeden dzień posprzątałam grób a na drugi znów był zanieczyszczony. Kiedyś widziałam na jednym z grobowców taką kartkę, którą przyczepił ktoś z bliskich zmarłego ‚Nie śmieć na moim grobie bo będę cie straszył w nocy’. To chyba najlepiej obrazuje problem- mówi jedna z mieszkanek.

Administrator cmentarza Brzeskie Zakłady Komunalne zdecydowały się na instalacje monitoringu. – Widzimy cały czas co się dzieje. Wszystko jest nagrywane – mówi prezes Janusz Filip.

Zarejestrowany obraz to świetny dowód dla policji, by ukarać wandali. Do tej pory mundurowi byli bezsilni.

rdn.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast