Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Brzesko. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Studenci pielęgniarstwa z brzeskiego oddziału Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wraz z personelem pielęgniarskim SP ZOZ w Brzesku prowadzili wczoraj od godzin południowych bezpłatne badania profilaktyczne poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi.

Akcja odbyła się w ramach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, a głównym organizatorem była Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z Krakowa.
Punkt badań został zorganizowany przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku.
Mieszkańcy bardzo chętnie korzystali z obsługi i porady medycznej. Akcja z pewnością przyczyniła się do podniesienia świadomości w zakresie profilaktyki cukrzycy i układu krążenia.

Dodatkowo swoje umiejętności mogli zaprezentować studenci pielęgniarstwa, którzy wybrali studia w brzeskim oddziale Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Na co dzień realizują zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, natomiast zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w placówkach leczniczych, głównie w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

sp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast